Cestování

Ubytujte se přímo na Pálavě

Jižní Morava je rovinatý kraj, jehož jediné významné zvýšení tvoří Pavlovské vrchy, hovorově Pálava. Své jméno získaly od obce Pavlov, takže pokud chcete zažít jižní Moravu opravdu naplno, ubytujte se rovnou tady v Pavlově.

Pavlovské vrchy jsou vápencovým pohořím s nejvyšším vrcholem Děvín o výšce 549 m n. m. Ačkoliv je toto číslo téměř směšné, Děvín na Moravě uvidíte ze všech stran, je jediným význačným bodem.

Místo, z nějž dýchá historie

Na jižní Moravě žili lidé už v dávné historii, prokázala to řada archeologických nálezů včetně Věstonické Venuše, která se našla právě mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi.

Máte i vy chuť stát na místech, kde stávali již lovci mamutů? Chcete si prohlédnout hradní zříceniny Děvičky a Sirotčí hrádek z období středověku? Máte chuť pečlivě prozkoumat místní rovinatý kraj? Přijeďte na Pálavu přímo do Pavlova!

Pavlov je turistickou obcí

Má necelých šest stovek obyvatel, známá je však dost. Obec Pavlov se chlubí vynikající polohou a také stále trvajícími kulturními zvyky, což sem láká dostatek turistů. Ubytovat se mohou v některém z místních penzionů, například v penzionu Florián – viz https://www.pensionflorian.cz/.

Tento penzion je vyhlášený svou vynikající restaurací a vinárnou s mnoha vzorky vín. Samozřejmě je možné dohodnout degustaci. Během sezóny zde probíhají hudební večery s pravou moravskou cimbálovou muzikou.

Na Pálavu i s kolem a domácím mazlíčkem

Penzion Florián už za ta dlouhá léta svého provozu moc dobře ví, co přesně turisté potřebují. Nabízí tedy například i uzamykatelný prostor pro vaše sportovní vybavení, kdybyste chtěli na Moravu dorazit i se svými bicykly. Projet si jižní Moravu na kole je skvělé, terén je rovinatý a nachází se zde mnoho pěkných cyklostezek. V hotelu vás přijmou i s domácím mazlíčkem, nemusíte ho nechávat doma.

Více informací o hotelu najdete přímo na https://www.pensionflorian.cz/.

Leave a Comment