Cestování

Frenštát pod Radhoštěm – příjemné městečko s jedinečnou atmoférou

Frenštát pod Radhoštěm je malebné městečko nacházející se v Moravskoslezském kraji. Toto městečko je obklopené krásnou přírodou Beskyd, což z něj činí ideální místo pro turisty, kteří si chtějí užít krásy přírody a relaxovat.

Frenštát pod Radhoštěm je známý svou bohatou historií a kulturou. Město je domovem mnoha historických památek, jako jsou například kostely, zámek a muzea. Nejvýznamnější památkou je kostel sv. Jana Křtitele, který byl postaven v 17. století. Tento kostel se pyšní barokním pískovcovým křížem umístěným před budovou.

Dalšími zajímavými památkami jsou novoromantická radnice, barokně orientovaný kostel sv. Martina, Lurdská kaple sv. Marie, morový sloup Panny Marie a mnohá další zajímavá místa v bezprostředním okolí města.

Pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy přírody, je Frenštát pod Radhoštěm ideálním výchozím bodem pro pěší výlety do okolních hor – například na nedaleké Pustevny. Nejvyšší horou v okolí je Radhošť, který je proslulý svou kaplí svatého Cyrila a Metoděje a sochou pohanského boha Slovanů Radegasta.

V městečku se také nachází mnoho restaurací, kaváren a obchodů, kde si turisté mohou vychutnat místní speciality a lahůdky. Skvělou volbou je restaurace Frenštát U Janíka. Stylová rodinná hospoda s více než 140letou historií nabízela příjemné občerstvení pro místní i pocestné již v roce 1873. V současné době je restaurace Trojanovice jasnou volbou pro chutný oběd během dovolené, stejně jako ideální místo pro uspořádání svatební hostiny či firemního večírku.

Jisté je, že se ve Frenštátě pod Radhoštěm nudit nebudete. Bezesporu jde o krásné městečko plné historie, kultury a přírodních krás. Je to ideální místo pro turisty, kteří si chtějí užít krásy Beskyd, objevovat historické památky a navštívit místní restaurace Frenštát pod Radhoštěm. Pokud hledáte klidné místo pro dovolenou v bezprostřední blízkosti přírody, rovnou si naplánujte výlet.

Leave a Comment