Cestování

Do Itálie vlastním autem: Na kolik vás vyjde cestování po českých dálnicích?

Vyrazit na dovolenou vlastním vozem do Itálie je skvělé řešení pro rodiny i partu přátel. Kam se cestou podívat a na kolik vyjde dálniční známka v ČR?

Dovolená u moře v Itálii

Itálie patří dlouhé roky k oblíbeným dovolenkovým destinacím nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro mladé, kteří sem vyrážejí za letním dobrodružstvím, gastronomií, památkami i mořem. Podívat se můžete do fascinujících historických měst, jako jsou Benátky, Milán, Řím, Neapol nebo Florencie.

A stále populárnější jsou mezi českými turisty výlety k jezerům, jako je Lago di Como, Lago di Garda a další. Vyjmenovat zajímavá místa v Itálii asi ani není možné. Země má krásné pobřeží, dechberoucí hory, úchvatná ledovcová jezera a v neposlední řadě pestrou historii.

Na své si zde přijde opravdu každý. Záleží jen na vás, jak si své dovolenkové dobrodružství naplánujete. A vyrazit si vlastním vozem má nesporné výhody. Podívat se můžete na několik míst současně a ničím nikterak omezeni.

Jak dlouho trvá cesta do Itálie?

Záleží, kam vyrážíte. Cesta z Prahy k Jadranu je dlouhá asi 750 km a urazíte ji za necelých 9 hodin. Z Brna cestu zvládnete o hodinu rychleji. Dál na jih pak musíte počítat s dvěma hodinami navíc. Při cestě z Prahy do Florencie budete na cestě trávit asi 11 hodin a do Říma pak 14 hodin.

Jak je to s dálniční známkou v ČR?

Aby vám cesta utekla co nejrychleji, doporučujeme cestovat po českých dálnicích, odkud se pohodlně dostanete na státní hranice. Pro týdenní dovolenou vám bude stačit 10 denní dálniční známka, která zajistí přístup na všechny zpoplatněné úseky dálnic v ČR deset po sobě jdoucích dnů. Platnost dálniční známky si zvolíte dle vlastních potřeb od zakoupení s odložením až 30 dní.

Elektronická dálniční známka nabízí také denní, 30 denní a roční variantu. Zakoupit si svou dálniční známku můžete s dostatečným předstihem i cestou na dálnici prostřednictvím online formuláře během několika minut.

Leave a Comment