Cestování

Kam na zimní dovolenou ve střední Evropě?

Zimní dovolená ve střední Evropě představuje kouzelné období plné sváteční nálady, rodinných setkání a kulturních tradic. Zažít lze vše od barevných vánočních trhů až po moderní lyžařská střediska – každý si najde něco, co ho potěší. Ať preferujete romantickou dovolenou, nebo sportovní dobrodružství pro celou rodinu, střední Evropa je takříkajíc místem zaslíbeným.

Nasajte atmosféru vánočních trhů

Jednou z nejoblíbenějších zastávek během zimních svátků ve střední Evropě jsou vánoční trhy. Prodejci zde nabízí tradiční sváteční pochoutky, ručně vyráběné dekorace a místní řemeslné výrobky. Na trzích obvykle hraje slavnostní hudba, probíhají představení a další aktivity pro děti i dospělé návštěvníky. Jedny z nejúchvatnějších vánočních trhů na světě se konají ve městech jako Vídeň, Praha (zde si můžete prohlédnout luxusní i cenově dostupné hotely Praha) a Drážďany. I díky nim je střední Evropa ideálním místem, kde se lze perfektně naladit na sváteční atmosféru.

Střední Evropa je rájem sportování i relaxace

Pokud však preferujete spíše aktivní zimní dovolenou, budete si moct vybrat mezi pobyty na místech, která slibují nejlepších lyžování a snowboarding na světě. Úchvatné scenérie a spoustu sjezdovek pro všechny úrovně lyžařů a snowboardistů nabízí především Alpy. Nezapomenutelné lyžařské zážitky však slibují také Tatry na Slovensku a i v Česku najdete velmi kvalitní lyžařská střediska. Hodit by se vám mohl tip na hotely ve Vysokých Tatrách.

Pro ty, kteří hledají odpočinkovou dovolenou, se ve střední Evropě nachází několik vyhlášených lázeňských měst a středisek. Termální lázně v Maďarsku, wellness střediska v Rakousku a termální prameny ve Slovinsku nabízejí bohaté možnosti relaxace a odpočinku. Ať už si chcete prohlédnout památky, nebo si jen užít trochu hýčkání, stoprocentně nakonec najdete něco, co vám bude vyhovovat.

Kam na zimní dovolenou v Česku?

Česká republika nabízí úchvatné scenérie a spoustu zimních aktivit. Skvělým místem pro začátek zimní dovolené může být hlavní město (koukněte se na ubytování v Praze v dostatečném předstihu!) , protože nabízí úchvatnou architekturu, vynikající kuchyni a rušný noční život. Nedaleké Krkonoše poskytují úchvatnou kulisu pro lyžování, chůzi na sněžnicích a další zimní sporty. Na českém venkově najdete útulná zimní střediska a v lázeňských městech zase dokonalý únik před chladem.

Ochutnat se vyplatí i Rakousko a Německo

V Rakousku najdete úchvatná města Vídeň a Salcburk, která servírují spoustu kulturních a kulinářských zážitků. Vídeň je známá svými muzei klasické hudby a umění, zatímco v Salcburku se odehrává světoznámý film Sound of Music. Obě města lákají na spoustu možností útulného ubytování a aktivit se zimní tematikou. Na venkově nabízí Tyrolsko neuvěřitelné možnosti lyžování, snowboardingu a výprav na sněžnicích. Ubytování v Rakousku přitom není finančně nedostupné, jak si mnozí zájemci o nezapomenutelnou dovolenou myslí. Rakouské ceny jsou často srovnatelné s našimi.

Další skvělou destinací pro zimní odpočinek ve střední Evropě je Německo. Alpské vesničky v Bavorsku s útulnými chatami a tradiční kuchyní se pro klidnou zimní dovolenou jeví jako ideální. Pro ty, kteří hledají spíše městské zážitky, může být skvělou volbou Berlín. Hlavní město Německa vábí na spoustu zimních aktivit, od bruslení na zamrzlé Sprévě až po živou hudbu v mnoha městských hospodách.

Zimu si užijete i v Polsku a na Slovensku

Další skvělou volbou pro zimní odpočinek ve střední Evropě je Polsko. Historické město Krakov s krásnou architekturou a pulzujícím kulturním životem je bezesporu skvělým místem k prozkoumání. Nedaleké Tatry pak nabízejí spoustu aktivit sportovního charakteru – od lyžování a snowboardingu až po chůzi na sněžnicích a lezení po ledopádech.

A konečně pestrá paleta dovolenkových aktivit na Slovensku: čarokrásné Vysoké Tatry, lázeňská města jako Trenčianské Teplice či Piešťany, ale také množství historických památek v Nitře, Banské Štiavnici a metropoli Bratislavě.

Ať už hledáte jakýkoli druh zimní dovolené, střední Evropa si najde něco, co potěší každého. Tak neváhejte a začněte plánovat svou vysněnou zimní dovolenou ještě dnes! Koukněte se a hotely a ubytování na Hotely.cz a rezervujte si svůj pobyt co nejdříve.

Leave a Comment