Zdraví a lifestyle

Proč bychom měli nosit roušku a co si sní počít, když ji sundáme?

Pandemie nemá konce a nám nezbývá, než se řídit nařízeními ze strany vlády. Jedním z nich je i povinné nošení roušky. Kde přesně opatření platí, můžete sledovat na stránkách ministerstva zdravotnictví. Pokud máte o nošení roušky pochybnosti, případně netušíte, jak s ní naložit, když si ji sundáte z obličeje, přečtěte si tento článek.

Do roušek se zahalil téměř celý svět. Lidé ze všech koutů světa na tváří nosí nejrůznější druhy, ovšem vždy ze stejného důvodu – cílem je ochránit sebe i okolí a zamezit šíření koronaviru. Nosit by ji měli i jedinci, kteří nepatří do ohrožené skupiny, a to jak kvůli vládnímu nařízení, za jehož nedodržení hrozí pokuta, tak z ohleduplnosti vůči lidem, jež do ohrožené skupiny patří (tzn. chronicky nemocní lidé a starší osoby).

Nošení roušky sice není stoprocentní prevence šíření koronaviru, nicméně odborné studie potvrdily, že pravděpodobnost nákazy snižují až pětinásobně. V praxi logicky záleží na kvalitě materiálu, ze kterého byla rouška vyrobena.

Co se týče nakládání s použitou rouškou, jednorázové roušky patří do odpadkového koše (nakládá se s nimi jako s infikovaným materiálem), látkové roušky lze odpovídajícím způsobem vyčistit a opakovaně použít.

Roušky mohou mít šmrnc!

Pokud vám roušky „lezou krkem“, udělejte si z nich skvělý módní doplněk. Stylové roušky s atraktivními motivy seženete na rouskoshop.cz za skvělé ceny. Zboží pochází z českých profesionálních dílen a vnitřní vrstva je opatřena aktivním stříbrem, které brání množení mikroorganismů. V nabídce najdete luxusní roušky pro ženy, muže i děti.

Leave a Comment