Cestování

Top 3 destinace v Thajsku: Kam se vydat v exotickém ráji?

Toužíte po nezapomenutelné dovolené s nádechem exotiky? Pokud vás láká jihovýchodní Asie, pravděpodobně nakonec zamíříte do Thajska. Proč taky ne, vždyť jde o nejoblíbenější asijskou turistickou destinaci. Ale která místa jsou nejoblíbenější přímo v Thajsku?

1. Ko Phi Phi

Malé souostroví Ko Phi Phi snad představovat nemusíme. Anebo ano? Přesto, že vám existence této lokality unikla, jde o jedno z nejvyhlášenějších míst. Cestovní ruch zde nabral na obrátkách po roce 2000, kdy se Ko Phi Phi objevilo ve filmu Pláž. Davy turistů bohužel tomuto souostroví ubírá na atraktivitě, ale stále jde o skvělou volbu, které nebudete litovat.

thajsko-ko-phi-phi

2. Ko Tarutao

Ko Tarutato patří k jednapadesáti ostrovům ze souostroví Tarutao National Marine Park. Nachází se v jižním Thajsku a turisté sem proudí především za mořskou i suchozemskou faunou. Narazíte zde na spoustu volně žijících živočichů – na mořské želvy, velryby, makaky, varany a další zajímavé tvory. Šnorchlování si zde sice neužijete tak jako v okolí ostatních Andamanských ostrovů, ale na druhou stranu vás uhranou krásné pláže, vodopády a dechberoucí výhledy.
ko-tarutao

3. Noční bazar v Chiang Mai

Jaký by to byl výběr nejlepších míst v Thajsku, kdybychom zapomněli na Chiang Mai? Zdejší bazar je proslulý a rozkládá se napříč několika bloků. Prodejci okupují ulice, domy i chrámy. Nakoupíte zde výrobky všeho druhu – umělecké předměty, oblečení a vůbec vše, na co si jen vzpomenete. Obchodníci jsou většinou místní, ale v minulosti patřil trh Číňanům. Nočnímu bazaru se rozhodně nevyhýbejte, odnesete si z něj mnohem více než jen zboží – především spoustu nevšedních zážitků.

nocni-bazar

Leave a Comment