Cestování

České Budějovice byste při toulkách Jihočeským krajem neměli minout

Bloudíte prstem po mapě a přemýšlíte, kde strávit příjemný víkend? Přestaňte tápat a sbalte si vše potřebné. Vaše příští štace bude v Českých Budějovicích – město s bohatou historií a ještě bohatším kulturním životem představuje skvělé místo pro dovolenou s dětmi nebo romantický víkend ve dvou. Prozradíme vám, co se dá v „Budějicích“ dělat a kde se ubytovat.

Historie Českých Budějovic se píše od roku 1265, kdy město založil slavný panovník Přemysl Otakar II. V současné době do jihočeské metropole proudí i turisté ze zahraničí – z Rakouska, Německa a Asie, a to hned z několika důvodů. V Českých Budějovicích se nachází cenné historické památky a zároveň jde o „přirozenou“ zastávku před návštěvou Českého Krumlova a dalších atraktivních míst v kraji.

České Budějovice jsou ovšem neméně zajímavé i pro milovníky přírody. Ve městě a okolí se nachází množství přírodních památek, z nichž stojí za zmínku Vrbeňská tůň, Kaliště, Vrbenské rybníky či Tůně u Špačků. Příjemnou procházku zažijete v parku Stromovka a pohodovou atmosféru nabízí parčík Na Sadech v samotném centru města.

České Budějovice zároveň představují perfektní výchozí bod pro výlety do okolí. A chcete-li si pobyt užít plnými doušky, ubytujte se ve stylovém prostředí Zadního Mlýna. Apartmány České Budějovice se nachází v klidném a romantickém zákoutí samotného centra města. Objekt si zachoval svou historickou podobu a celkovou atmosféru umocňuje blízký soutok Vltavy a Malše.

Rozhodnete-li se pro ubytování v Českých Budějovicích v apartmánech Zadní Mlýn, budete mít všechny důležité body jako na dlani. Příjemný majitel se s vámi rád podělí o výklad k historii regionu a doporučí vám místa, která si nesmíte nechat ujít.

Ať už se do Českých Budějovic vydáte na víkend nebo na celý týden, apartmány vám poskytnou komfortní zázemí. Rezervaci a spoustu informací o Českých Budějovicích najdete na www.apartmany-zadnimlyn.cz.

Leave a Comment