Finance Skvělé tipy

Češi mají zájem o palivové dříví. Je levné a ekologické!

Žijeme v době, kdy se o údržbu zahrady stará robotická sekačka, interiéry čistí robotický vysavač a díky plynovým přípojkám nemusíme skládat uhlí a v zimě přikládat do kotle. Tak proč by někdo topil palivovým dřevem? Možná se budete divit, ale o tuhá paliva je stále zájem a k nejžádanějším patří právě palivové dřevo. Důvodů je hned několik a my vám je prozradíme v následujících řádcích.

Výhody palivového dříví vás přesvědčí

Ve prospěch palivového dřeva hraje příjemná cena a vysoká výhřevnost. Hodí se i jako doplňkový zdroj při současném vytápění elektřinou či plynem. V současné době jde zřejmě o vůbec nejlevnější způsob vytápění. Ekologicky smýšlející jedinci ocení, že dřevo – jakožto obnovitelný zdroj – nezatěžuje přírodní prostředí.

Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na krb, neodkládejte to. Levné palivové dřevo se během sychravých večerů postará o unikátní atmosféru. Zajistí sálavé teplo, které se rozline vašim domovem a vy si chladnější období vychutnáte jako nikdy předtím.

Podle odborníků i uživatelů je suché palivové dřevo považováno za nejlevnější zdroj tepla. Výhřevnost je srovnatelná s výhřevností hnědého uhlí, ale oproti uhlí je palivové dříví mnohem šetrnější k přírodě. Výhřevnost jde ruku v ruce s vlhkostí a platí, že nejvýhřevnější je dobře vysušené dřevo. Oproti dřevu v celku schne palivové dřevo dvakrát tak rychle. Přesto je vhodné, abyste si topivo objednali v dostatečném předstihu – ideálně rok až dva dopředu.

Kde seženete palivové dřevo nejlevněji již od jedné palety?

Na nejširší nabídku palivového dřeva narazíte u společnosti Optimtop. Aktuálně dostanete na výběr z 13 druhů dřeva určeného na topení, uzení a grilování. Dodavatel nabízí dodávku s dopravou zdarma již od jedné palety. Chcete-li se dozvědět více, pokračujte na www.optimtop.cz.

Leave a Comment