Cestování

Proč jet na dovolenou do Chorvatska? 5 hlavních důvodů, které vás přesvědčí

Chorvatsko letos opět „jede“. Ale dalo se vůbec očekávat něco jiného? Země bývalé Jugoslávie patří na českém žebříčku nejoblíbenějších turistických destinací na samotnou špici – a s ohledem na dlouhý výčet benefitů, které dovolenkářům nabízí, se nedá očekávat, že se v blízké budoucnosti cokoliv změní. Ledaže by vypustili Jadran, což se pravděpodobně nestane. Pro jistotu jsme pro vás připravili seznam důvodů, proč jet letos či kdykoliv jindy na dovolenou právě do Chorvatské republiky.

Krásné pláže

Ubytování v Chorvatsku se obvykle nachází v bezprostřední blízkosti pláží, protože právě ty jsou důvodem pro dovolenou číslo jedna. Ať už jde o věhlasnou pláž Zlatni Rat (Zlatý roh) na ostrově Brač, průzračná voda a magické scenérie na pláži Banje přímo v centru Dubrovníku či o téměř 2 km dlouhou pláž Vela plaža na ostrově Krk, vždy jde o špičkovou kvalitu, která neomrzí.

Takže ať zalovíte mezi hotely v Makarské – třeba hotely v Baška Voda nebo kdekoliv jinde, nebudete litovat.

Bohatá kultura

Historie Chorvatska sahá až do doby kamenné. Turisté mohou obdivovat památky odkazující na starou říši římskou i řeckou. Mezi nejvýznamnější památky patří Dioklecinův palác ve Splitu, byzantská bazilika v Poreči, ale také celé historické centrum v Trogiru. Velkým turistickým tahákem jsou jistě i mohutné hradby ve starém Dubrovníku.

Chutná kuchyně

Příležitost ochutnat středomořskou kuchyni se neodmítá. Lahůdky v podobě vynikajícího ovčího sýra z Pagu, ražniči, čevabčiči a dalších specifických jídel, si zamiluje snad opravdu každý.

Uhrančivá příroda ve vnitrozemí

Nejen pláže, ale také nádherné přírodní parky Plitvická jezera, Paklinice či Krka – i tato místa rozhodně stojí za pozornost. Nachází se zde chráněná fauna i flóra, vodopády a další specifické přírodní útvary, nad nimiž se vám bude tajit dech.

Exkluzivní dovolená na dosah ruky

Pár hodin v autě a jste na místě. Ať chcete, nebo ne, vzdálenost cílové destinace je jedním z hlavních kritérií při výběr dovolené, a právě Chorvatsko nabízí bezkonkurenční poměr dostupnosti a celkové kvality.

Přesvědčili jsme vás? Tak teď už jen zalovit mezi hotely a ubytování na Hotely.cz.

Leave a Comment