Cestování

Nechte se letos uhranout krásou Řecka!

Řecko je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Evropě. Každoročně čelí ohromnému náporu turistů. Turismus společně se zemědělstvím a námořní dopravou táhnou řeckou ekonomiku, která je však dlouhodobě v krizi. Ale přestože země patří po hospodářské stránce k nejméně rozvinutým zemím EU, byste neměli od svého záměru upustit. Vyberete-li si Řecko jako místo pro svou dovolenou, nebudete litovat!

Řecko je plné míst, která nemají daleko od ráje na zemi. Úchvatnou přírodu najdete především na řeckých ostrovech – ty patří ke skutečným skvostům a řadí se k nejkrásnějším na světě. Starověké Řecko bylo navíc kolébkou kultury, ke které se i dnes hrdě hlásí celá Evropa. Starobylé antické památky bezesporu patří k největším lákadlům turistů.

Výlet do kráteru sopky

Řecko bylo v minulosti centrem evropského vzdělání a kultury. Dodnes se v něm nachází velké množství antických památek, které stojí za návštěvu. Nedílnou součástí státu jsou nádherné ostrovy – a chcete-li zažít něco opravdu nevšedního, vydejte se na výlet na ostrov Santorini. Jedná se o pozůstatek sopečné erupce starověkého ostrova Théra. K ničivému výbuchu došlo kolem roku 1 500 před Kristem. Následky ničivého řádění sopky jsou patrné na celém souostroví Santorini, jsou vidět téměř na každém kroku. K nejintenzivnějším zážitkům patří právě pohled do monumentálního zatopeného sopečného megakráteru.

Obvod megakráteru tvoří menší ostrovy a v centru toho všeho vykukuje lávový ostrov Santorini. Na něm stojí za zhlédnutí zejména ruiny starobylé Théry. Celkový dojem z výletu umocníte tak, že se u nich budete kochat při západu slunce. Žhavá koule dokresluje scenérii svými paprsky skrze ostrůvky na druhé straně. A když se na tento ostrov dostanete po vodě, bude vám připadat, že vplouváte do masivního kráteru.

Až se vrátíte domů a budete přátelům vyprávět o zážitcích (a ukazovat jim fotky) z dovolené v Řecku, budou vás pozorně poslouchat, protože do kráteru sopky se člověk nedostane každý den.

Do Řecka levně a ještě levněji

Pokud vás trápí omezený rozpočet, zaměřte se na first nebo last minute Řecko. Velkou nabídku zájezdů najdete ve srovnávači NewTravel.cz.

Leave a Comment