Cestování

Do Chorvatska dvakrát jinak: Mobilní domky a robinsonády

Chorvatsko se s železnou pravidelností objevuje na seznamech nejoblíbenějších turistických destinací, a to nejen těch českých. Některé pláže jsou dokonce považovány za jedny z nekrásnějších na světě. Za pozornost však stojí také příroda ve vnitrozemí, například chorvatské národní parky. Zemi se nedá upřít jedinečná kombinace prostředí, kultury a vlídnosti místních obyvatel. Pokud jste skálopevně rozhodnuti, že letos vyrazíte právě do Chorvatska, měli byste důkladně zvážit výběr ubytování. Mezi čím si můžete vybrat?

Mobilní domky nabízí nebývale komfortní kempování

Kempy byly vždy doménou českých turistů toužících po co nejlevnější dovolené. Obvykle se spalo ve stanech či chatkách se společným sociálním zařízením. V posledních letech je pozvolna nahrazují mnohem komfortnější mobilní domky. Nejsou sice tak prostorné jako apartmány Chorvatsko, ale těsno v nich také není.

Mobilní domky jsou dobrou volbou pro každého, kdo nechce zbytečně utrácet za penzion či hotel Chorvatsko, ale zároveň vyžaduje vyšší standard ubytování, než jaký nabízí stany a chatky. Mají vlastní sociální zařízení a kompletní vybavení včetně lednice a klimatizace. Nedílnou součástí volitelné výbavy jsou i manželské postele.

Pohoda, klídek a robinsonáda

Neváháte si připlatit za soukromí? Pak se vám bude zamlouvat prostředí robinsonád. Pokud jste o nich ještě neslyšeli, vězte, že jde o velmi žádaný typ ubytování. Jedná se o samostatné domy (často klasické kamenné domky) na klidných místech. Často se nachází v zátokách a někdy i na ostrůvcích. V nabídce robinsonád najdete také budovy, které původně sloužily jako majáky.

K nejvyhledávanějším lokalitám, kde se nachází nejvíce robinsinád, patří ostrovy Dugi, Hvar, Brač, Korčula.

Ať už si nakonec vyberete mobilní domek, robinsonádu nebo snad apartmán či hotel, cenově dostupné ubytování najdete na serveru hrvatska.net.

Leave a Comment