Cestování

Nassfeld: V jednom z TOP rakouských středisek je slunečno téměř po celý rok

Zavřete na chvíli oči a přeneste se do krajiny plné jezer, panensky čisté přírody a pohostinných lidí. Připadáte si jako v pohádce? Přitom se stačí vydat k našim jižním sousedům. Rakouské středisko Nassfeld je ideální místo pro odpočinek i aktivně strávenou dovolenou. Další skvělá zpráva souvisí s počasím. Pravděpodobnost, že prožijete zamračenou dovolenou, je zanedbatelná. Nassfeld – Hermagor se pyšní titulem nejslunečnějšího střediska v Rakousku. Průměrně je zde slunečné počasí 300 dní v roce.

Pro nadšené sportovce a rodiny s dětmi je jako stvořená lokalita Nassfeld – Pressegger See, a to po celý rok. Vydáte-li se zde v průběhu zimy, zažijete úžasné lyžování. Zdejší lyžařské středisko nabízí na 110 km kvalitních sjezdovek a 38 moderních lanovek. Na své si přijdou lyžaři všech výkonnostních skupin. Pro nejmenší je vyhrazena samostatná část areálu. Ve všudypřítomných půjčovnách jsou k mání lyže, běžky, brusle a další potřeby.

V létě je Nassfelt jako stvořený pro horskou i silniční cyklistiku, pěší turistiku, via ferraty, nordic walking, canyoning, rafting, river tubing a další aktivity. Mladší generace jistě ocení návštěvu NTC Parku se skvělým lanovým parkem, mountain cartem a možností jízdy na terénním Segway X-Cross.

V nedalekém městečku Harmagor se každým rokem konají slavnosti gaitalského špeku. Na farmách, které jsou zde v létě otevřeny, si mohou návštěvníci koupit špek, sýry a jiné vyhlášené pochutiny.

Navnadili jsme vás? Pak nezbývá, než se poohlédnout po útulném ubytování Nassfeld. V samotném centru najdete apartmánový dům s českým personálem.

Apartmány Nassfeld mají kapacitu od 2 do 8 lůžek. Jsou moderně vybavené a hosté mohou využívat saunahaus a bezplatné parkování. K dalším výhodám patří poloha (jen 300 m od sjezdovky) a sleva na skipasy. Apartmán si můžete rezervovat na booknassfeld.cz.

Leave a Comment