Cestování

Lázně se vyplatí navštívit, i když vám ještě nebylo padesát

Pobyt v lázních není jen pro lidi, kteří už mají svá nejlepší léta za sebou. Co na tom, že vám ještě do padesátky několik křížků chybí – možná právě díky pravidelným procedurám čas oklamete natolik, že budete i po překonání významného věkového milníku fit, jako málokterý třicátník. Pro jistotu vám prozradíme pár důležitých faktů, o nichž možná vůbec netušíte.

Poznáte krásy historických měst

Pobyt v lázních není „jen“ o procedurách. Spoustu, a dost možná i většinu času strávíte procházkami po bezprostředním okolí. A není žádným tajemstvím, že lázeňská města překypují historickými pamětihodnostmi a zajímavými místy. Za zmínku stojí například jedinečné genius loci, na něž lákají lázně Teplice. Zdejší zámek, kostel svatého Jana Křtitele či vyhlídka na morový sloup Nejsvětější trojice – to nejsou zdaleka všechna místa, která zde stojí za vidění.

Načerpáte energii z okolní přírody

Mnohé lázně jsou situovány v místech bohatých na zeleň. Takové lázně Bohdaneč nedaleko Pardubic lákají na unikátní lázeňské procedury, stejně jako na procházky po přilehlém okolí. Až se vydáte po naučné stezce okolo dvou rybníků, okamžitě pochopíte, proč na zdejší kolorit nedají milovníci přírody dopustit. A je to právě Bohdanečské rybník, který je cílem pozorovatelů vodního ptactva, těch se národní přírodní rezervaci nachází víc než dost.

Potkáte nové lidi a zažijete mnohá dobrodružství

Dovolená v lázních je skvělou možností, jak poznat nové tváře. Určitě vám nebude dělat problém doplnit soubor známých o několik podobně naladěných lidí. A kdo ví, třeba se vám do cesty připlete nová láska. Seznamování je stejně snadné jako na kterékoliv jiné dovolené. Doporučit můžeme například lázně Darkov.

Potřebujete snad další důvody, proč si jako příští cestovatelský cíl vytyčit právě lázně? Podívejte se na nabídku lázeňských pobytů na portálu spa.cz a vyberte si takový, který vyhovuje vašim představám o komfortu, prostředí i ceně.

Leave a Comment