Skvělé tipy

Instalací LED osvětlení lze efektivní snížit provozní náklady průmyslových a komerčních prostorů

V běžných domácnostech LED technologie příslovečně zdomácněla, LED pásek má dnes doma téměř každý, ale narazit na ni samozřejmě můžeme i jinde. Podnikatelé, kteří se snaží minimalizovat provozní náklady svých komerčních a průmyslových objektů, se osvětlení na bázi light emitting diode rozhodně nebrání.

Že jste na sortiment průmyslových LED svítidel nenarazili v hobby marketu, neznamená, že o něj není zájem. Opak je pravdou, rozvoj je nezastavitelný a daný typ osvětlení se v halách, skladech, výrobních závodech, dílnách a obchodech objevuje stále častěji. Provozovatele k tomu žene hned několik důvodů:

  • LED osvětlení má cca 10× vyšší účinnost oproti vláknové žárovce a 2× vyšší oproti lineární zářivce,
  • na životnost nemá vliv ani časté zapínání a vypínání,
  • životnost je „extrémní“ – LED svítidla vydrží v provozu desítky tisíc hodin,
  • k tomu, aby LEDky svítily na plný výkon, potřebují jen několik milisekund,
  • většina spotřebované elektrické energie se mění na světlo, nikoliv na teplo,
  • LED světla mají kompaktní rozměry,
  • oproti úsporných žárovek v nic nejsou obsaženy toxické látky.

Jak vybrat kvalitní LED svítidla?

Při výběru hrají ústřední roli LED čipy a předřadník. Pokud prodejce u produktů neuvádí výrobce předřadníku, poohlédněte se jinde. Mezi přední specialisty na vysoce kvalitní LED osvětlení patří společnost Sirling CZ s.r.o., která nabízí ucelený sortiment LED osvětlení pro výrobní haly, sportoviště, skladové prostory, hřiště či tak specifická místa jak sjezdovky a tunely.

Pokud vás zajímá, jaké LED osvětlení je optimální pro vaše prostory – a na kolik vás vyjde, kontaktujte zákaznickou podporu a nechte si zpracovat světelně-technický model a vytvořit cenovou nabídku.

Leave a Comment