Auto-moto Pro muže

Jak vybrat autonabíječku?

Znáte ten pocit, když v zimě meškáte do práce a brzdí vás škrábání zamrzlých oken? V horším případě se stává, že vozidlo nechce spolupracovat a k tomu všemu ani nenastartuje. Tahle hektická situace vám může ráno zajistit opravdu pořádnou šlamastiku. Obzvlášť v zimních měsících totiž autobaterie hůře odolává mrazu, tudíž rychleji klesá její kapacita. Ovšem vybitou baterii nemá na vině pouze chlad a mráz, ale také kratší trasy, které jezdíte.

Občas je zapotřebí vozidlo pořádně dobít, což znamená – trochu se projet i dál než do práce a domů. Abyste takovýmto případům účinně předcházeli je na místě vozit s sebou také startovací kabely a autonabíječku, která se postará o plné nabití autobaterie. Sepsali jsme pro vás hned několik rad, jak vybrat tu správnou.

Kvalitní autonabíječka jako základ dlouhé životnosti

Jak jistě víte, nabíječky pro osobní automobily mají vždy 12 V. Ovšem první věc, u které bystě měli zpozornět, je právě kvalita – ta má značný vliv na životnost autonabíječky. Pokud totiž dáte přednost levnému výrobku pocházejícího od „no name“ výrobce, počítejte s tím, že vám nemusí dlouho vydržet. Vybírejte tedy opatrně, ale především se zaměřte na zboží od ověřených prodejců a kvalifikovaných značek. Kvalitní nabíječka autobaterií vám bude spolehlivě sloužit po celé roky.

Podle čeho vybírat autonabíječku?

Mezi další kritéria, které rozhodují o výběru autonabíječky, patří typ autobaterie. Drtivá většina osobních vozidel totiž disponuje olověnými bateriemi s elektolytem z kyseliny sírové. Tudíž autonabíječku vybírat podle typu autobaterie. Zároveň dejte pozor, abyste autonabíječku nezaměnili s obyčejnou transformátorovou nabíječkou, tou totiž můžete zničit akumulátor.

Chcete-li mít jistotu, že při výběru nabíječky nešlápnete vedle, poohlédněte se po ní v e-shopu svarecky-obchod.cz. Kvalifikovaná zákaznická podpora vám ochotně poradí vhodný typ s ohledem na vozidlo, které provozujete.

Leave a Comment