Zdraví a lifestyle

Co byste měli vědět o kontaktních čočkách?

Kontaktní čočky jsou bezesporu velkým benefitem, který pomáhá téměř při všech očních vadách. Existuje však hned několik mýtů vytvořených prodejci kontaktních čoček, jako reklamní tah a vidina vyššího prodeje čoček. V následujících řádcích vám prozradíme pár mýtů, ale také faktů, o kterých jste možná neslyšeli.

Péči o kontaktní čočky neberte na lehkou váhu

Aplikování a vyndání kontaktních čoček je opravdu snadná záležitost. Tedy pouze v případě, že už víte, jak na to a máte to v ruce. Ze začátku vám samozřejmě může chvíli trvat než si používání čoček osvojíte. Pak už jen stačí čočky ukládat do pouzdra a pohlídat čas, kdy je vyměnit.

Ztracená čočka za očním víčkem

Připravujete se na přechod z brýlí na kontaktní čočky, ale jste strachy bez sebe kvůli hororovým historkám, které vám vyprávějí přátelé? Ztracená čočka za očním víčkem je opravdu nepříjemná představa, ovšem nereálná. Oko chrání membrána, která za víčko nic nepropustí, tudíž nehrozí, aby se vám jakýkoliv předmět za víčko dostal. Samozřejmě může dojít k posunutí čočky, to ale snadno vyřešíte, když oko zavřete a čočka se sama dostane ke koutku.

Kontaktní čočky a zdraví

Materiál, ze kterého se dnešní moderní kontaktní čočky vyrábí, tomuto mýtu snadno může odporovat. Čočky vyrobené ze silikon-hydrogelových materiálů jsou prodyšné, a proto i přirozené pro oko. Tudíž oku nijak neškodí.

Barevné kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky se používají nejen jako módní doplněk, ale především je najdete i v dioptrické verzi. Lidé nespokojeni se svou barvou očí tedy mohou změnit vizáž a navíc pomoct svému zdraví.

Co se týče ceny, nejsou finančně nedostupné – například v e-shopu TOP CRAZY seženete barevné čočky levně.

Levné barevné čočky oceníte při každodenním nošení i mimořádných příležitostech, jako jsou oslavy a party.

Výhody kontaktních čoček

Čočky nenarušují periferní vidění, jako je tomu v případě brýlí. Jsou tedy vhodné ke sportování, řízení a další aktivity, které si vyžadují periferní vidění.

Leave a Comment