Skvělé tipy

Naučte se nosit motýlky jako James Bond

Poznávacím znamením fiktivního britského tajného agenta Jamese Bonda je vždy pečlivě uvázaný motýlek. Představte si ho v kravatě a možná zjistíte, že to opravdu není ono. Motýlky dodávají mužům na atraktivnosti a výjimečnosti. Je to asi dáno tím, že do jejich nošení se moc pánů nehrne. Takže kdo si pod krk uváže, bude vždy z davu vyčnívat. Nosit motýlky není nic složitého, určitě se naučíte ho i uvázat, když budete vědět, jak na to.

Kam všude se hodí nosit motýlka

Známý český kardiochirurg profesor Jan Pirk sice běžně nosí motýlka i do zaměstnání, ale do kanceláře nebo obchodní jednání je lepší si vzít kravatu. To samé platí pro motýlky k obleku, pokud byste se zúčastnili maturity, pohřbu či státnic. Zde se jeví lepší volbou zajímavá kravata. Ale na svatební hostinu, do divadla a mnohé další večerní slavnostností události je motýlek vhodným doplňkem košile. Dokonce i ve volném čase na večeři s přáteli, rodinné sešlosti nebo na rande s motýlkem zabodujete.

Jaké druhy motýlků existují

Chtělo by se říct, že motýlek je snad jen jeden. Ale při bližším pozorování zjistíte, že je mezi nimi rozdíl. Některé mají rovné konce, jiné do špičky. Existuje vázací motýlek, který je třeba si umět pod krk zavázat. Jiné se prodávají již předem vázané s nastavitelným popruhem. Seženete dokonce i motýlka na klipu, ale to je spíš záležitost vhodná pro malé chlapce než dospělé muže.

Jak vypadat s motýlkem opravdu dobře

Při výběru vhodného motýlka je třeba vzít v úvahu šířku tváře. Pokud bude příliš malý, tvář opticky zvětší. Když si vezmete motýlka hodně velkého, vaše hlava bude působit malá. Na akci v ležérním stylu vybírejte motýlka z bavlny nebo lněného plátna. Na formálnější akci se více hodí motýlky hedvábné či vlněné. Velmi zajímavě vypadají dřevěné motýlky, které jsou jinou formou předem vázaných.

Leave a Comment