Cestování

Jak vybrat nábytek pro kempování?

Novopečení karavanisté bez předchozích zkušeností s kempováním často podceňují význam kempingového nábytku. Pravou je, že výběr není snadný a je třeba zohlednit množství aspektů. Nechcete-li udělat chybu, přečtěte si následující informace.

Není židle jako židle

Kempingové židle se neliší jen po estetické stránce. Narazíte na různé typy konstrukcí, jejichž rozdílnost poznáte na první posezení. U kvalitních židlí nenajdete přední trubku sedáku jako tomu je u levnějších modelů, protože nepříjemně zaškrcuje krevní oběh a v případě dlouhodobého pravidelného používání může způsobit nepříjemné zdravotní komplikace.

Zároveň se zaměřte na výšku opěradla a vyberte si kempingovou židli, která vám zajistí plnohodnotné posezení s pohodlným opřením.

K žádaným materiálům patří syntetická síťovina batyline. Je prodyšná a příjemně se na ní sedí i v nejparnějších dnech. Tato vlastnost však není příliš výhodná během chladných večerů, ale nedostatek lze eliminovat pomocí polstrování.

Lehátka a polní lůžka

Sortiment nábytku na kempování rozhodně nekončí židlemi. V nabídce specializovaných prodejců (např. e-shop s příslušenstvím pro karavany Svět Karavanů) najdete také lehátka všeho druhu. Někteří výrobci nabízí řešení v podobě židle s čtyřhrannou hliníkovou konstrukcí, kterou lze přidáním podnožního dílu proměnit na lehátko. Pokud vám tento systém nevyhovuje, pořiďte si klasiku.

Na lehátku se skvěle relaxuje, ale mnohem lépe se vyspíte na polním lůžku, které vám přijde vhod i tehdy, když počet členů posádky převýší počet postelí v karavanu.

Pozor na kempingový stolek

V čem je záludný výběr stolku? V množství parametrů, na které byste měli brát zřetel. K těm nejdůležitějším patří odolnost stolové desky, rozměr stolku ve složeném stavu a možnost nastavení alespoň jedné nohy. Vaše děti jistě ocení, když jim pořídíte vlastní stolek, kde budou mít dostatek soukromí.

Leave a Comment