Skvělé tipy Vzdělání

Titul jako výhoda? Dnes už jedině MBA

Byly doby, kdy titul před jménem znamenal velkou výhodu oproti ostatním uchazečům o práci. V poslední dekádě se situace diametrálně změnila. Absolventů vysokých škol významně přibylo a magistrů i inženýrů je jako máku. Personalisté navíc vědí, že ani vysoká škola negarantuje kvalitní vzdělání, a už vůbec ne praktické dovednosti. O to více si cení uchazečů, kteří mají za jménem MBA.

Master of Business Administration neboli MBA je postgraduální studium určené především pro absolventy managementu na VŠ, podnikatele a zástupce středního a vrcholového managementu. Často se ho účastní také zaměstnanci státní správy a představitelé neziskového sektoru. Studium MBA je koncipováno s ohledem na získání hlubším teoretických znalostí a praktických dovedností z oblasti řízení podniku. K dalším přínosům patří navázání cenných kontaktů, které se mohou hodit v budoucím pracovním životě.

Velkou výhodou studia MBA je časová flexibilita. V tomto směru stojí za zmínku e-learningové programy na European School of Business Management (ESBM). Jedná se o jednoleté moderní online studium založené na Oxfordském vzdělávacím modelu. Možnost zúčastnit se kdykoliv a odkudkoliv je ideální pro časově vytížené zájemce i studium. Pokud vám online výuka a flexibilita vyhovuje, začněte studovat ihned bez zbytečných odkladů. Na ESBM nejsou stanoveny žádné pevné termíny pro podání přihlášky, se vzděláváním tak můžete začít kdykoliv během roku.

O popularitě MBA svědčí množství nově otevřených manažerských škol. Ty se však liší kvalitou výuky. Jedním z ukazatelů kvality jsou například reference úspěšných studentů nebo akreditace od významných organizací, které dohlíží na vysokou úroveň vzdělávacích programů. ESBM je hrdým držitelem akreditací od institucí s celostátní i mezinárodní působností.

2 komentářů

  • Souhlasím s tím, že školy jsou kvalitou opravdu odlišné, proto je potřeba důkladně vybírat. Z vlastní zkušenosti doporučuji, nejdříve si školy porovnat, např. http://www.mba-srovnani.cz/.
    Každému bude vyhovovat něco jiného. Sám jsem o online studiu uvažoval, ale nakonec jsem rád, že jsem si vybral klasické studium mba. Zkušenosti mých kolegů-studentů pro mě byly velmi přínosné. Ale chápu, že některým může více vyhovovat online forma studia.

Leave a Comment