Bydlení

4 nejoblíbenější typy párty stanů

Párty stan nemusíte vybírat jen podle účelnosti. Dnešní výrobci zahradních stanů už nabízejí nepřeberné množství nejrůznějších tvarů stanů na párty i přátelské posezení, takže si můžete vybrat stan, aby ladil k události, ke které ho potřebujete.

Hledáte stan na svatbu, který bude vypadat romanticky? Nebo chcete stan na mejdan v indiánském stylu? Chcete mít ze stanu výhled na hvězdy? To už v žádném případě dnes není problém.

Buďte nároční a vyberte si ten pravý stan pro vás!

V tomto článku vás seznámíme s nejoblíbenějšími typy zahradních party stanů, které vás nejen ochrání před případnou nepřízní počasí, ale doladí vzhled vašeho večírku.

TYČOVÝ PÁRTY STAN

Tyčové párty stany jsou, jak už název napovídá, jsou podporovány tyčemi a upevňujícími šňůrami. Jedná se o řešení, které je ze všech zahradních stanů na párty nejlevnější, ale i tak může vypadat elegantně. Vršek stanu má jednu, nebo i více vrcholů.

Jaká je nevýhoda tohoto stanu?

Vzhledem k tomu, že je nutné tento stan vsadit do země, nemůže být postaven na betonové podlaze ani jiném tvrdém povrchu. Z toho plyne, že je méně univerzální, než jiné typy stanů.

A jaké typy těchto zahradních stanů jsou dostupné v ČR?

Vybírat můžeme z nejrůznějších tvarů a velikostí. Skvělou volbou je atypický párty stan ve tvaru šestiúhelníku (viz obrázek). Tento stan je vyroben z odolného PE materiálu a uchrání vás tak od proti promoknutí při nepřízni počasí. Protože se jedná o oblíbený typ stanu na párty, je k dostání v několika barevných variacích.

NŮŽKOVÝ PÁRTY STAN

Nůžkové stany na párty zahrnují všechny výhody tyčových zahradních stanů. Taktéž tento typ stanu je velmi oblíbený.

V čem se nůžkový párty stan liší od tyčového?

Místo tyčí používá tento stan kovovou konstrukci, která podporuje stání párty stanu, takže už není potřeba stan ukotvovat do země. Touto univerzálností, co se povrchů týče, ale znamená o něco vyšší náklady na koupi párty stanu. Z toho také plyne, že při stavění stanu nemusíte hledat různá kolínka a jiné malé části.

Ale pamatujte si:

Zatímco tyčový zahradní stan má většinou vrcholy, které ho dělají velmi elegantním, mohou nůžkové stany vypadat stroze. Nejsou tak krásné, jsou ale univerzálnější. Díky kovové konstrukci je ale velmi snadné umístit do stanu osvětlení a dekoraci.

Nejoblíbenější typy nůžkových párty stanů:

  • Bez bočnic – stan tvoří jenom stříška s kovovou konstrukcí. Takový stan se hodí spíše jako ochrana před sluncem.
  • Stan na párty s bočnicemi – tento stan může mít buď dvě, nebo čtyři bočnice. Ty už vás dokážou ochránit i před nechtěným větrem či deštěm.

Nejoblíbenější a cenově velmi dostupnou variantou jsou párty stany 3×3 metrů. Pokud ale pořádáte větší párty, můžete si vybrat také velikosti 3×6 metrů. A to už je dostatečně velký prostor.

DALŠÍ TYPY STANŮ NA PÁRTY

Mimo dva již zmíněné typy párty stanů existují samozřejmě ještě další druhy stanů, které si můžete koupit. Tyto stany jsou ale příliš nákladné, i když mohou být velmi elegantní a krásné.

A příklad?

Vhodným příkladem je markýzový typ zahradního stanu na párty. Tento stan kombinuje výhody obou dvou typů již zmiňovaných stanů – může stát bez ukotvení pomocí šňůr a má elegantní vzhled.

Hostíte menší párty?

Vystačíte si s párty stanem 3×3 m. Tento stan je velice oblíbený, ochrání před sluncem i deštěm. Není problém ho postavit ani složit, i když obsahuje kolíky.

Velmi oblíbeným ve Spojených Státech jsou plátěné zahradní stany. Tento typ stanu je spíše poddruhem tyčového stanu, který ale nabízí elegantnější řešení – například místo tradičních vinylových tyčí se používají dřevěné. Látka navíc dodává lesk do vnitřního prostoru stanu.

Výběr vhodného typu stanu tedy závisí jen a pouze na vás.

Leave a Comment