Cestování

Dovolená v „obytňáku“ jako trend posledních let. Opravdu jste ještě nekempovali?

V Egyptě prý není bezpečno, v Chorvatsku je plno a Maledivy jsou moc daleko. Tak kam na dovolenou, aby stála za to? Pokud jste ještě neochutnali kempování s moderním obytným vozem, máte co dohánět. Nebojte se kompromisů, žádné se nekonají – vhodně zvolený „obytňák“ je stejně komfortní jako hvězdičkami ověšený hotel.

Skvělá výbava již ve standardu

Dovolená s obytným vozem začíná v momentě, kdy se uvelebíte za volantem a sešlápnete plynový pedál. Již samotná jízda stojí za to! V případě modelu jako je Laika x710 alkovna to rozhodně platí – v základní výbavě automobilu nechybí klimatizace obytné části na dálkové ovládání, televize s DVD přehrávačem, termo-clony oken, sítě proti hmyzu, venkovní LED osvětlení, venkovní markýza, plynový sporák se třemi vařiči a střešní solární panely. Mohli bychom pokračovat dál, výčet příslušenství je mnohem delší.

Integrovaný vůz je dobrou volbou pro začínající karavanisty, kteří nemají zkušenosti s jízdou s přívěsem. Obytné auto je řidičsky přátelštější, což oceníte především ve městě. Přesto je dostatečně velké a nabízí spoustu prostoru i pro početnější rodinu. A díky vyšší cestovní rychlosti dorazíte do cíle podstatně rychleji.

Variabilní dovolená nejen pro dobrodruhy

Cestování s obytným autem je jedinečná zkušenost, kterou by měl zažít každý milovník cestování. Velkým lákadlem je fakt, že dovolená nemusí mít pevně daný řád – stačí zalistovat v mapě, najít si jiný cíl a nastavit ho na navigaci namísto původního. Navíc odpadá jinak nezbytná rezervace ubytování a zbývá mnohem více času na legraci.

Když na to přijde, přistavíte obytný vůz v blízkosti lesa a užijete si nefalšovanou romantiku v divočině. Ostatně je to právě kempování „na divoko“ (tzn. mimo kempy), které v posledních letech láká stále více Čechů.

Vyžadujte top-stav a žádné zbytečné příplatky

A kde si můžete moderní, nebourané a perfektně udržované obytné vozy půjčit? Půjčovna obytných vozů Bydlík-Travel.cz má zatím volné termíny pro rok 2019. Všechna auta jsou pojištěná, půjčovna neúčtuje najeté kilometry a po dohodě vám obytňák přistaví třeba před vašim domem.

Leave a Comment