Skvělé tipy

Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět. Spojení kvalitní české značky MORA a Národního technického muzea v Praze.

V loňském roce uplynulo 100 let od vzniku samostatného Československa. K tomuto jedinečnému výročí Národní technické muzeum připravilo projekt, který je prezentací současných, ale i tradičních domácích výrobců. Výstava doplňuje historickou část hlavní výstavy o pohled na současnou českou průmyslovou výrobu, a to především těch výrobců, jejichž značky doprovází převážnou část historie naší republiky. Značka MORA patří k nejstarším původním československým značkám a je zde již skoro 200 let, a proto na této výstavě nemůže chybět.

Expozici naleznete ve druhém patře levého křídla a jednoznačně stojí za to ji vidět. Máte možnost porovnat novodobou kuchyň s tou, ve které vařily naše babičky. A na časové ose zanechat i svou stopu, co vám se přihodilo v daném roce. Expozice je samozřejmě pravidelně obměňována, takže se můžete těšit na zimní změnu v podobě masopustního veselí v historické kuchyni a v nové kuchyni bude zimní dekorace. Další změny jsou pak plánované na Velikonoce a poslední před létem. Budeme moc rádi, když naší expozici navštívíte, zanecháte nám vzkaz či se pro radost vyfotíte s novými rekvizitami ve stylu značky MORA.

 

Značka MORA stále vyrábí sporáky a plynová topidla ve svých původních prostorech v Hlubočkách u Olomouce. MORA dále nabízí širokou škálu spotřebičů od vestavných trub, varných desek, přes chladničky, mikrovlnné trouby, myčky až po odsavače par či sporáky. Nechybí ani řada malých domácích spotřebičů.

 

Celá výstava je otevřena až do konce června 2019.

MORA. Plná života od 1825. Více na www.mora.cz.

Leave a Comment