Auto-moto Pro muže

Na hory jedině se čtyřkolkou aneb moje zkušenosti s Easy rent

Kdybyste se mě ještě nedávno zeptali, jestli bych si půjčil auto z půjčovny, pravděpodobně bych reagoval sarkastickou poznámkou. Podobně jako spousta lidí v mém okolí jsme s autopůjčovnami neměl žádné zkušenosti, a tak jsem „logicky“ přejal názor, že autopůjčovna = předražené vozy v hrozném stavu, netransparentní ceny, záludnosti ze strany provozovatele… Jenomže když mě zradilo auto těsně před plánovanou cestou na hory, chtě nechtě jsem musel jednu z půjčoven kontaktovat. Díky Easy rent jsem přehodnotil názor. Služby renomovaných autopůjčoven jsou na vysoké úrovni.

Ačkoliv máme v rodině dvě auta, jen jedno má náhon na všechny čtyři kola. A právě to vypovědělo před cestou na hory službu. Vzhledem k předchozím zkušenostem bych se již bez 4×4 na zasněžené horské cesty nevydal – ale to je jiný příběh. Vrátím se k Easy rent, kterou jsem si vybral z prostého důvodu. Hledal jsem autopůjčovnu s co největší nabídkou vhodných vozů.

Vybrat si nebylo snadné, kandidátů se nabízelo víc než dost a upřímně – probudila se ve mně klukovská touha vyzkoušet si auta, která jsem dosud neměl tu čest řídit. Například luxusní Audi Q7 ve verzi S-line a elegantní sedmimístný Land Rover Discovery.

Manželku naopak upoutal stylový Minicooper Clubman. Jenomže my jsme potřebovali něco lepšího, a tak mi nezbylo než přislíbit, že si ho půjčíme někdy příště.

Dlouho jsem uvažoval nad Karoqem od Škodovky. Podle všeho jde o slušné auto se solidními jízdními vlastnostmi i v lehčím terénu. Nakonec však vyhrál model, o kterém jsem původně vůbec neuvažoval – Opel Mokka.

Nejsem příznivcem kompromisů, nicméně zlatá střední cesta v podobě Oplu se vyplatila. Nebudu lhát, kombinace příjemné ceny s dalšími výhodami (např. dálniční známka v ceně, možnost 0 % spoluúčasti a více řidičů na jednu smlouvu bez příplatků) mě nadchla.

Moje resumé? Zdá se, že české autopůjčovny na tom vůbec nejsou špatně. A co se týče Easy rent, brzy mě navštíví známí z ciziny, takže si budu muset půjčit Mercedes Benz pro větší skupiny.

Leave a Comment