Bydlení

Hliníková okna v novém kabátě

Rozhodujete se mezi hliníkovými a plastovými okny? Obě varianty mají své výhody, které je třeba pečlivě zvážit. Kdy je vhodné použít vyhledávaná plastová okna, a kdy je naopak lepší dát přednost moderním hliníkovým oknům?

Plastová, nebo hliníková okna?

Nejprve je třeba ujasnit si, jaký typ oken bude vhodný pro danou konstrukci. Rozhodně není pravidlem, že lze všude použít oblíbená plastová okna. Ta mají samozřejmě spoustu výhod, jako je zejména příznivá cena, dobrá tepelná i zvuková izolace, široké možnosti, co se barevnosti týče a podobně. Problém však může nastat v případě velkých konstrukcí. Zde se nabízí řešení v podobě hliníkových oken. I přes svůj elegantní vzhled a zdánlivě křehké provedení jsou hliníková okna velmi odolná a pevná, takže nedochází k jejich nežádoucí deformaci. To umožňuje vyrobit hliníková okna v nestandardních rozměrech podle konkrétního projektu, navíc se zachováním malé konstrukční hloubky a šířky rámu. Jednotlivé části do sebe velmi dobře zapadají, tudíž je pro zloděje obtížnější takovou překážku zdolat. I v případě hliníkových oken se nabízí několik variant povrchové úpravy, konkrétně práškové lakování, laminování fóliemi atd. Za plastovými okny nezaostávají ani z hlediska zvukově izolačních vlastností a rovněž zajišťují dobrou tepelnou izolaci.

V neprospěch hliníkových oken hovoří vyšší cena a také délková roztažnost při náhlých změnách teploty, způsobující dilatační pohyby v konstrukci.

Hliníková okna: prodej, montáž a servis

Zajímají vás další vlastnosti a možnosti moderních hliníkových oken? Více se dozvíte na http://www.triogas.cz/plastova-okna. Kvalitní hliníková okna Vsetín – prodej, montáž i servis nabízí společnost Triogas. Přesvědčte se o tom, že spolehlivý dodavatel vám dokáže ušetřit spoustu starostí spojených s výběrem, dodávkou a instalací kvalitních plastových nebo hliníkových oken.

Leave a Comment