Bydlení

Plot kolem domu je nutnost. Pořiďte si betonový!

Máte novostavbu a pustili jste se právě do úprav okolí domu? Už vás nebaví, jak si kolemjdoucí psi pletou vaši zahradu a předzahrádku s veřejnými záchodky? Aby vám nikdo nepochodoval po čerstvě zasetém trávníku, nevyhnete se stavbě plotu. Nevíte-li si rady s jeho výběrem, máme pro vás několik rad.

Ze všeho nejdříve si určete priority

Preferujete spíš vzhled plotu, udržení soukromí nebo vám jde v první řadě o to, abyste se o plot nemuseli starat? Důležité je stanovit si základní priority, podle kterých budete ploty hodnotit a vybírat. Zachování maximální bezpečnosti je většinou na prvním místě, proto se mnohým rodinám osvědčil betonový plot. Beton představuje velmi odolný materiál, který lze při výrobě libovolně tvarovat a formovat. Díky speciálním formám z něj lze odlévat plotové dílce i sloupky, a to s různými dekory.

Vzhled až na prvním místě

Co se týká vzhledu, jsou betonové ploty úžasně variabilní. Nabízejí celou řadu barevných alternativ, několik dekorů, volitelná je také výška plotu a ještě máte možnost vybrat si i tvar zakončení oplocení. Nejoblíbenějšími dekory jsou štípaný kámen a také vzor skládaných cihliček. Pokud jde o barvu, je k dispozici celá řada barevných provedení, betonovému plotu sluší šedá, pískově žlutá i terakotově červená. Tvar zakončení dodává plotu celkový ráz, může být rovné, obloukové, s ozdobnou mřížkou nebo můžete zvolit k optickému odlehčení plotu dřevěné latě ve vybrané barvě.

V současné době jsou nejpoužívanější oboustranné betonové ploty, které jsou opatřeny dekorativním vzorem z obou stran. Tak už neváhejte ani vy a rozhodněte se pro bezúdržbové, estetické a především praktické betonové ploty, které kolem vašeho domu vytvoří stylový a zároveň bezpečný prostor. Už se nebudete muset bát dotěrných cizích psů ani vlezlých sousedů. Pořiďte si kolem vašeho domu i vy betonový plot, aby vás chránil po dlouhá desetiletí.

Leave a Comment