Skvělé tipy

Proč je důležité chodit s dítětem na veřejné hřiště?

Rodiče to nemají snadné. Času není nazbyt, což ratolestem kompenzují záplavou hraček. Jenomže děti by mnohem více ocenily společně strávený čas. Hračky v pokojíčku leží ladem, dítka se nudí a snaží se na sebe upoutat pozornost. Zažíváte snad něco podobného a tušíte, že byste měli udělat změnu? Začněte chodit na veřejné dětské hřiště, váš život se změní od základů (berte s nadsázkou).

Spousta rodičů význam městského hřiště podceňuje, ale vždyť je to právě dětské hřiště, kde ještě relativně nedávno sami trávili většinu volného času. Někdo může namítnout, že „kdysi bylo vše jinak – děti neměly tolik hraček…“, ale o dětském pokojíku přeplněném k prasknutí to opravdu není. Veřejný prostor určený dětem nabízí nesporné výhody. A protože se na hřišti nachází také městský mobiliář v podobě laviček, nemusíte mít strach, že si nebudete mít kam sednout.

Socializace aneb kontakt s vrstevníky

Pro dítě je jedině dobře, když se pravidelně setkává s dalšími dětmi a navazuje první sociální kontakty. Učí se řešit spory a situace, které by mezi čtyřmi stěnami dětského pokoje nenastaly. Zároveň zde poznává nové, opravdové kamarády, což je mnohem lepší než virtuální přátele na sociálních sítích.

Pohybem ku zdraví

Obrovským problémem dnešních dětí je nadváha, kterou trpí většina z nich. V pozdějším věku pak hrozí obezita a s ní  spojené zdravotní komplikace. Přitom by stačilo, kdyby se více hýbaly… Při pohledu na moderní dětská hřiště Berliner Seilfabrik je nadmíru jasné, že dovádění na důmyslných prolézačkách, lanových drahách a dalších atrakcích je neuvěřitelně zábavné.

Není nad společně strávené chvíle

Budete-li s dítětem pravidelně navštěvovat hřiště, strávíte s ním mnohem více času, než kdyby bylo zavřené ve svém pokoji. Vytvoříte si blízké pouto a užijete si spoustu legrace. A to navíc na čerstvém vzduchu, což se pozitivně podepíše i na vašem zdraví.

Potřebujete snad další důvody, proč s dítětem trávit více času venku – ideálně na dětském hřišti? Vydejte se vstříc novým zážitkům, kdykoliv vám to dovolí počasí!

Leave a Comment