Cestování

Dovolená v Chorvatsku: Seznamte se s letoviskem Tučepi

Strávit zaslouženou dovolenou v Chrovatsku je jistě dobrý nápad, ale otázkou je, do kterého konkrétního letoviska vyrazit. Pokud se v tom ztrácíte a nemůžete si vybrat z nepřeberného množství tipů, dejte na ten následující. Vydejte se do populárního letoviska Tučepi, které láká turisty velmi příjemným podnebím, nádhernými plážemi a turistickou vybaveností na vysoké úrovni.

Kde se Tučepi nachází?

Severozápadně od letoviska Tučepi se nachází centrum Makarska a jihovýchodním směrem pak městečka Podgora, Živogošće a Drašnice. Z pobřeží se naskýtá pohled na ostrovy Hvar a Brač. A když se otočíte, pokocháte se pohledem na monumentální pohoří Biokovo. Od Splitu se dostanete z Tučepi po dálnici za cca 80 minut. Poměrně blízko se nachází i několik dalších rekreačních středisek – Brela (20 km), Bol (47 km) a Stari Grad (86 km).

Tučepi je malá obec s ani ne 2 tisíci obyvateli, ale právě to ji přidává na kráse. Nachází se zde jachetní přístaviště a po jeho obou stranách se táhne několik kilometrů pláží. Směs kamínků a hrubého písku pozvolna ustupuje do ikonicky čistého moře a atmosféru umocňuje přítomnost borovicového porostu, který pláže lemuje po celé délce.

V Tučepi se nudit nebudete

Vydáte-li se to Tučepi, užijete si kromě koupání v moři a slunění na pláži i množství sportů. Windsurfing, vodní lyže, jachting, potápění a skútry jsou jasnou volbou pro každého, kdo preferuje aktivní dovolenou. A až vás sportování omrzí, můžete se vydat na výlet po některé z mnoha zdejších cyklotras, do Dračí jeskyně na ostrov Brač, do Omiše či Starigradského polje na ostrově Hvar, který je součástí světového dědictví UNESCO.

Ačkoliv je Tučepi nevelkou obcí, její infrastruktura je na úrovni. Nachází se zde obchody, pošta, lékárna, dětské hřiště i vyhlášené restaurace. S místní kulturou se lze důvěrně seznámit v rámci letního festivalu Tučepské večery. A samozřejmě nechybí diskotéky, taneční kluby a bary.

Co se týče ubytování, na své si přijde každý. Kromě typických apartmánů se lze ubytovat také ve vyhlášeném luxusním Alga hotelu – Tučepi ve vzdálenosti jen 50 m od pláže. Dáte si říct?

1 komentář

Leave a Comment