Cestování

Cestovní pojištění vám místo v kufru nezabere. Proč si ho sjednat?

Zkušení cestovatelé moc dobře vědí, že cestování nalehko je mnohem větší zábava než s obrovskými a těžkými kufry. Zároveň jsou si vědomi významu vhodně zvoleného cestovního pojištění. To totiž vůbec nic neváží, moc nestojí, ale přesto může výrazně ovlivnit průběh dovolené či pobytu v zahraničí. Proč byste si ho měli před odjezdem/odletem sjednat i vy?

Více než kartička zdravotní pojišťovny

Poplatky za léky či za ošetření u lékaře – to je jen základní výčet toho, co kryje cestovní pojištění. A pozor, může vám být k užitku i v rámci cestování po EU, kde máte nárok na poskytnutí odpovídající zdravotní péče ve státních zdravotnických zařízeních. V praxi se můžete setkat s tím, že budete nucení doplatit nemalou částku – podle podmínek dané země. Cestovní pojištění by mělo být naprostou samozřejmostí především v destinacích mimo EU. Jinak se vám může pobyt velmi prodražit i kvůli rutinnímu lékařskému zákroku. Náročná operace pak může nepojištěného cestovatele stát i několik milionů korun.

Non-stop asistenční služba

Mít na telefonu přítele, který vám vždy ochotně poradí a nasměruje vás správným směrem, je k nezaplacení. S cestovním pojištěním takového získáte. Asistenční služba vám poskytne informace ohledně postupu v případě zranění či nemoci, ztráty zavazadel a v mnoha dalších prekérních situacích (např. když budete potřebovat tlumočníka).

Odpovědnost za škodu

Napadlo vás někdy, že můžete nedopatřením způsobit škodu někomu dalšímu? Může se jednat o drobnost v podobě rozbitého lustru v hotelovém pokoji, ale i o mnohem dražší záležitosti. Třeba když na sjezdovce v Alpách srazíte jiného lyžaře a způsobíte mu zlomeninu. Pak se vám bude hodit doplňkové pojištění odpovědnosti za škodu.

Komplikace s letem a zavazadly

Váš let byl nečekaně zrušen? I s tím vám pomůže cestovní pojištění, respektive „přídavek“ v podobě pojištění storna zájezdu. Zároveň si můžete pojistit svá zavazadla proti ztrátě či krádeži – jeden nikdy neví, co se může přihodit.

Bližší informace o cestovním pojištění najdete na ervpojistovna.cz.

Leave a Comment