Cestování

Žádné rakouské Alpy či slovenské Tatry. V zimě vyrazte do Slovinska

Přestože ještě neskončila letní sezóna, měli byste už nyní zapřemýšlet nad zimní dovolenou, protože milovníci lyžování si pomalu rezervují horské chaty, penziony a další ubytovací zařízení. Pokud v letošním roce nechcete jezdit ani do rakouských Alp, ani do slovenských Vysokých Tater, zavítejte do Slovinska.

Stále populárnější je turistické zimní středisko Kranjska Gora (v českém jazyce Kraňská Hora). Rozprostírá se na hranici Slovinska, Rakouska a Itálie.

Kranjska Gora je malebná alpská vesnička

V horní části Sávské doliny se nachází malá vesnička s úžasnou atmosférou. Kranjska Gora je obklopena Julskými Alpami s bohatou faunou a flórou. Kranjska Gora začíná být stále oblíbenějším lyžařským rájem, neboť má perfektní polohu, moderní vybavení a neustále upravené sjezdovky. Stačí tedy co nejdříve najít vhodný hotel Kranjska Gora a potom jen čekat, až napadne sněhová pokrývka.

Co všechno daná oblast nabízí?

Vyhraďte si také některé dny na poznání tamního okolí. Kranjska Gora se chlubí nejen přírodními krásami, ale také dech beroucím starým vesnickým jádrem, jehož dominantou je kostel Nanebevzetí Panny Marie pocházející ze čtrnáctého století. Z historických pamětihodností stojí za zmínku ještě Dům Liznjek z osmnáctého století, jenž ukazuje klasický slovinský alpský styl.

Kranjska Gora je vyhledávanější turistické středisko

I když do dané oblasti míří každým rokem stále více a více turistů, dokázala si Kranjska Gora zachovat ojedinělé kouzlo, které žádné jiné lyžařské středisko v Alpách nenabídne. V okolí historického jádra se na vás těší celá řada hotelových komplexů, domů, rekreačních objektů, obchodů a dalších atrakcí. Samozřejmostí jsou lyžařské tratě. V letním období zase využijete cyklistické a pěší stezky.

Zadejte tedy do vyhledávače „Kranjska Gora hotel“ a nabídne se vám spousta ubytovacích zařízení, mezi nimiž najdete i čtyřhvězdičkový Best Western Hotel.

Leave a Comment