Bydlení

Nepodceňujte význam kvality okapů a svodů. Váš dům je potřebuje!

Při výstavbě či rekonstrukci obvykle věnujeme pozornost jiným věcem, nicméně okapy a svody jsou pro stavbu velmi důležité. V případě prorezlého či jinak nefunkčního okapového systému hrozí vlhnutí zdiva – voda může stékat přímo po fasádě, nebo podtéct do základů a kvůli nekvalitní izolaci se dostane do stěn odspodu. Nepříjemné však může být také podmytí některých částí parcely v okolí domu. A právě kvůli těmto důvodům byste měli okapům věnovat náležitou pozornost.

Vybrat okapový systém není snadné. Na trhu je jich nespočet a všichni výrobci se ohání superlativy. Ale kdo vám dá jistotu, že jste zvolili správně? Bez předchozích zkušeností a znalostí v daném oboru jde o sázku na náhodu. Můžete se však obrátit na odborníky a spolehnout se na jejich úsudek.

Odborníci na okapy z Českých Budějovic z firmy SH&RP METAL doporučují Wijo – jednoduchý a velmi trvanlivý systém odvodu odpadní vody, který je určen pro všechny typy fasádních a střešních krytin. Díky vysoce přesnému provedení jednotlivých komponentů a kvalitním povlakům vám bude spolehlivě sloužit po mnoho let. A stejně dlouho dobře vypadat.

Pro systém Wijo je typická jednoduchá montáž. Prvky jsou vzájemně přizpůsobené tak, aby byl systém těsný a bylo ho možné zkompletovat bez nutnosti použití speciálních nástrojů.

Dalšími výhodami jsou trvanlivost a kvalita. Okapové systémy se vyrábí v souladu s přísnými evropskými normami a kombinují vlastnosti typické pro polyesterové povlaky (odolnost vůči korozi) a kovu (odolnost oceli).

Rozhodnete-li se pro Wijo, nebudete se o své okapy bát ani během tuhé zimy. Vydrží vysoké zatížení sněhem a ledem. Vzhledem ke zmíněné odolnosti proti korozi se hodí i do prostředí se střídavým a méně příznivým klimatem.

Chcete se o okapech a svodech z Českých Budějovic dozvědět více? Podrobnější informace vám rádi sdělí profesionálové z SH&RP METAL.

Leave a Comment