Cestování

Bulharsko je země mnoha tváří

V letošním roce si turisté oblíbili cenově přijatelnou přímořskou zemi Bulharsko. Po dvou hodinách letu vystoupíte v rozmanité krajině, o které se ne nadarmo říká, že má spoustu tváří. Jestliže plánujete v nadcházejícím roce vydat se do této destinace, už nyní můžete kupovat zájezdy v podobě first minute Bulharsko.

Už dávno jsou pryč doby, kdy se do Bulharska cestovalo dva a půl dne přes Rumunsko, neboť letecké společnosti výrazně zlevnily letenky. Ať už cestujete z Prahy, Brna či Ostravy, let vám nezabere více než dvě hodiny. Poté si můžete užívat dovolenou poznáváním bulharského vnitrozemí.

Obvykle si turisté kupují zájezdy do Bulharska prostřednictvím cestovní kanceláře, protože mají zajištěno ubytování se stravou i nějaké výlety. Ostřílení cestovatelé se nebojí vyrazit na vlastní pěst a vše si zařídit sami. Nespornou výhodou je, že se zde kromě angličtiny domluvíte i česky. Často narazíte i na to, že v restauracích je jídelní lístek v češtině.

Zlaté písky

Oblíbeným turistickým cílem jsou Zlaté písky s plážemi pokrytými pískem se zvláštní zlatavou barvou. V bezprostřední blízkosti tohoto letoviska se nachází přírodní rezervace, která doslova vybízí k procházkám. Ihned po příjezdu vás vtáhne ojedinělá atmosféra, jež vás bude doprovázet po celou dovolenou. Zlaté písky jsou populární mezi německými turisty, přičemž zhruba polovinu zdejší klientely tvoří právě Němci.

Slunečné pobřeží

Už samotný název napovídá, že tato oblast bude velice teplá a sluncem vyprahlá. Slunečné pobřeží vznikalo kolem roku 1965. Nachází se zde nespočetné množství nablýskaných hotelových budov obklopených krásnými parky. Když zrovna nebudete chtít být na pláži, vydáte se do jednoho ze zdejších akvaparků.

Jestliže vás dovolená v Bulharsku láká, potom byste neměli čekat, až budou last minute zájezdy. Už nyní je možné objednávat zájezdy za atraktivní ceny.

Leave a Comment