Finance Skvělé tipy

Vedení účetnictví Praha: Komu se vyplatí spolupráce s externí firmou?

Pustili jste se do podnikání a víte, že zpracování účetnictví svépomocí ve vašem případě nepřipadá v úvahu? Najměte si na to externí firmu. Pro většinu podnikatelů je dané řešení podstatně výhodnější než vlastní zaměstnanec. K hlavním důvodům však nepatří pouze nižší cena – přečtěte si i o těch dalších. Následující informace nám poskytli odborníci z AZA účetnictví, kteří zajišťují vedení účetnictví Praha a Středočeský kraj.

Vedení účetnictví Praha je podstatně levnější

Rozhodnete-li se pro zaměstnance, vyjde vás o 35 % dráž než stejně drahá externí firma. Musíte počítat s tím, že zaplatíte také odvody za zdravotní a sociální pojištění a zákonné úrazové pojištění zaměstnanců.

Externí firma vás vyjde levněji také proto, že nebudete muset zajišťovat pravidelná školení a nakupovat vybavení (počítače, software…).

Další zaměstnanec = více problémů

V rámci spolupráce s externí firmou nebudete řešit jakékoliv problémy se zaměstnanci. Což přijde vhod zejména s ohledem na nedávné legislativní změny znemožňující opakované smlouvy na dobu určitou.

Externí účetní firma, jako je AZA účetnictví, své zaměstnance pravidelně školí ve specializovaných školících centrech. Odborníci sledují aktuální dění v legislativě a mají přehled o všech změnách.

Účetní z externí firmy mají motivaci. Pro klienta vždy dělají maximum a svou práci si pečlivě kontrolují několika kontrolními mechanismy.

Další výhoda externí firmy spočívá v zastupitelnosti. Pokud onemocní zaměstnanec, jen těžko budete narychlo hledat náhradu. V účetní firmě pracuje dostatek odborníků, kteří jsou plně zastupitelní.

V neposlední řadě jde také o možnost pojištění. Vy se proti chybám, které by v účetnictví způsobil zaměstnanec, pojistit nemůžete. Firma AZA účetnictví však ano.

Chcete se o vedení účetnictví Praha dozvědět více? Další informace o službách společnosti AZA účetnictví najdete na www.aza-ucetnictvi.cz.

Leave a Comment