Auto-moto Pro muže

Z digitálních tachografů těží všechny strany

Dopravci mají řadu povinností, mezi které patří instalace tachografů do vozidel nad 3,5 tuny. O co se jedná a proč se vyplatí investovat do kvalitního zařízení?

Digitální tachografy se instalují do palubní desky. Moderní přístroje mají menší displej a konektor pro připojení tiskárny a přenos dat. Účelem je uchování informací o osobní kartě řidiče i ve vnitřní velkokapacitní paměti.

Prostřednictvím některé ze čtyř typů karet (osobní karta řidiče, podniková karta, kontrolní karta a servisní karta) mohou oprávněné osoby dohlížet na dodržování vyhlášky EK 561/2006. Jednoduchá a rychlá kontrola řidičů napomáhá k bezpečnějším podmínkám na silnicích a mimo jiné i k férovému přístupu dopravců. Díky tachografům již není dost dobře možné porušovat předpisy, například ty o bezpečnostních přestávkách řidičů.

Jak tachografy prospívají dopravcům?

Ačkoliv se na první pohled zdá, že digitální tachografy slouží spíše kontrolním orgánům a řidičům, kteří nejsou nucení k překračování maxima doby nepřerušované jízdy (aktuálně 4,5 hodiny), v praxi mohou ze získaných informací těžit také dopravci.

Digitální tachografy zaznamenávají měření spotřeby paliva, jízdní styl řidičů a další důležité údaje. Dopravci tak mohou provést potřebná opatření vedoucí k úspornější jízdě a ušetřit tak nemalou částku za pohonné hmoty a zbytečnou výměnu nadměrně opotřebených součástek.

V současné době patří k absolutní špičce tachograf DTCO 2.1. Podle některých odborníků jde o vůbec nejlepší tachograf, který kdy byl vyroben. Zajišťuje úsporu nákladů i pracovního času řidiče, protože umí „pravidlo jedné minuty“. Tachograf zaznamenává jízdu pouze v případě, že během jedné minuty zabrala nejvíce za sebou jdoucích sekund.

Obraťte se na odborníky

Chcete se o tachografech dozvědět více? Obraťte se na odborníky z firmy MECHANIKA TACHOGRAFY DĚČÍN, kteří se zabývají prodejem a veškerým servisem. Mimo jiné i aktualizací firmware a zpracováním dat.

Leave a Comment