Cestování

Lipno a okolí: Ráj zimního sportování

Kam na běžky, lyže nebo brusle? Spoustu příležitostí ke sportovním aktivitám nabízí lokalita Lipna. Chcete-li si zimní radovánky užít se vším všudy, ubytujte se v luxusním Amenity Resort Lipno, od kterého to budete mít na trati a svahy kousek.

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je jako stvořený pro celou rodinu. Zalyžujete si zde na 11,1 km sjezdovek, zadovádíte si ve skvělém snowparku s nekonečným lanem, vyzkoušíte scicrossovou dráhu a další zábavné atrakce, jako je měřený slalom. Menší děti mohou využít výukové hřiště Fox park se třemi pojízdnými koberci.

V areálu bez problémů zaparkujete na bezplatném parkovišti přímo u pokladen a nástupní stanice. Během sezóny se každý den konají atraktivní animační programy s maskotem Foxem, večerní lyžování na nejdelší sjezdovce a mimo jiné také večerní bobování ve Fox Parku. Veškeré sportovní potřeby si lze půjčit v místní půjčovně.

Skiareál Hochficht

Až se nabažíte lyžování v českých podmínkách, můžete se přesunout jen o pár kilometrů dále. Vyhlášený Skiareál Hochficht leží v nadmořské výšce 1400 m a servíruje lyžařům přes 20 km sjezdovek. Děti se vyřádí v dětském parku a vy se zahřejete v apres ski.

Skiareál Sternstein

Pouhých 25 kilometrů od Amenity Resort Lipno najdete skiareál Sternstein se sjezdovkami dlouhými kolem pěti kilometrů. Do skiareálu se dostanete autem za cca 30 až 40 minut. Ani zde nechybí dětský park.

Kilometry běžkařských stop

V bezprostřední blízkosti Amenity Resort Lipno je na 40 km strojově upravovaných tratí vhodných pro běžkování i bruslení. Skvělou volbou je 14 km dlouhý okruh Alpské vyhlídky ve Frymburku na okruh Svatonina Lhota.

Bruslení na zamrzlém Lipně

Když Lipno zamrzne, začíná zábava. Aby ne, když jde o nejdelší přírodní upravovanou bruslařskou dráhu na světě – stačí si nasadit brusle a vydat se na 11 km dlouhou trať lemovanou stánky s občerstvením. Jedním ze vstupních bodů je samozřejmě Amenity Resort Lipno.

Leave a Comment