Bydlení

Tepelná čerpadla šetří peníze i životní prostředí

Jak ušetřit za vytápění domu? Možností je spousta, ale citelnou úsporu přináší až výměna topného systému za úspornější. Pokud vám nejde jen o pár ušetřených stokorun, ale o mnohem výraznější částku, zvažte investici do tepelného čerpadla. V současné době jde zřejmě o nejúspornější řešení, protože funguje na principu získávání energie z okolního prostředí. Další výhoda souvisí s šetrností vůči životnímu prostředí. Tepelná čerpadla jsou úsporná a zároveň ekologická, protože neprodukují škodlivé plyny a odpadní látky.

Možnosti využití a návratnost investice

Jaké je využití tepelného čerpadla v praxi? Vytváří tepelnou energii potřebnou k vytápění domácnosti, ohřevu TUV i bazénové vody. Jinými slovy jde o hlavní zdroj tepla, který nachází uplatnění v úsporných novostavbách, ale také ve starších domech po rekonstrukci.

S ohledem na výši investice počítejte s návratností kolem 3 – 8 let. Kvalitní tepelné čerpadlo vydrží v bezproblémovém provozu velmi dlouho a po celou tuto dobu nebudete muset řešit vytápění. Díky zvýhodněným tarifům lze dosáhnout úspory ve výší až 80 % oproti běžnému způsobu vytápění.

Proč si vybrat Siemens Alpha-Inno Tec?

Zdaleka ne všechna čerpadla fungují tak efektivně, jak slibují jejich výrobci. Z ničeho takového však nemusíte mít strach v případě špičkových zařízení, jako jsou tepelná čerpadla Siemens Alpha-Inno Tec.

Pokud vás zajímá, jestli je pro vaše účely lepší tepelné čerpadlo země voda, nebo tepelné čerpadlo vzduch voda, obraťte se na odborníky z firmy Solarex. Mají dlouholeté zkušenosti v oboru a nabízí komplexní služby, o jejichž kvalitě svědčí množství certifikátů, ocenění a akreditací.

Společnost Solarex působí zejména v Praze, Rakovníku, Plzni, Lounech, Chomutově a okolí. Nedílnou součástí nabídky jsou také klimatizace a moderní kotle na uhlí Benekov. Další informace najdete na www.solarex.cz.

Leave a Comment