Vzdělání

4 zásadní důvody proč se učit cizí jazyk

Bez znalosti cizích jazyků se v dnešní době obejde jen málokdo. Jenomže zdaleka ne každý vstřebává nová slovíčka a gramatiku s takovou lehkostí jako ostatní. Pokud se musíte k učení přemlouvat, možná vás motivují následující důvody. Prozradíme vám, proč byste neměli cizí jazyky podceňovat!

1.) Zvýšíte svou cenu na trhu práce

Chcete lépe placené zaměstnaní? Při pohledu na nabídky zjistíte, že drtivá většina zaměstnavatelů vyžaduje znalosti cizího jazyka. Takže nikoliv výhoda, ale spíše standard. Ovládnete-li však více jazyků, budete o krok před ostatními!

2.) V zahraničí nebudete bezradní

Ceny letenek jsou proklatě nízko, takže se můžete vydat třeba na druhý konec světa. Ale co když se dostanete do trapné situace, kdy nebudete mít ani ponětí, co po vás cizinci chtějí? Díky znalosti cizí řeči nebudete muset používat ruce a nohy.

3.) Můžete pracovat v zahraničí

Další výhoda spočívá v kombinaci obojího. Lépe placenou práci seženete v zahraničí, což bez znalosti cizího jazyka není možné, a to ani pro odborníka s vysokou kvalifikací. Jazyk je zkrátka základ!

4.) Rozvinete svou osobnost

Pomineme-li praktické výhody jako je zlepšení konkurenceschopnosti na trhu práce, studium cizích jazyků mí i další výhody. Přispívá k osobnímu rozvoji, rozšíření vlastních obzorů a intelektuálních aspektů. Lidové moudro praví: „Kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem.“ V dnešní multikulturní době to platí dvojnásob.

Na nic nečekejte a začněte studovat hned teď!

Přesvědčili jsme vás o významu cizích jazyků? V tom případě se do toho pusťte. Vašim startovním bodem může být Jazyková škola PRESTO, která nabízí klasické jazykové kurzy i moderní online výuku. Instituce patří k nejkvalitnějším jazykovým školám v Praze a zajišťuje efektivní výuku na špičkové úrovni. Informace o kurzech najdete na www.presto-skola.cz.

Leave a Comment