Cestování

Solná komora: Vyhlášená turistická destinace v Rakousku

Přestaňte bloudit prstem po mapě a stanovte si jasný cíl příští dovolené. Pokud vám chybí inspirace, dejte na náš tip a vydejte se za krásami Solné komory. Kde ji najdete a co všechno zažijete? Odpovědi na vás čekají v následujících řádcích…

Solná komora Rakousko patří k nejnavštěvovanějším regionům u našich jižně položených sousedů. Nutno podotknout, že právem, protože je zároveň jednou z nejkrásnějších lokalit. Oblast se rozkládá ve třech spolkových zemích – z největší části v horním Rakousku, z menších částí ve Štýrsku a v Salcbursku. Region lze charakterizovat jako čarokrásnou hornatou krajinu s množstvím křišťálově čistých jezer a malebných měst.

V Solné komoře se nachází celkem 76 jezer a jezírek. K turisticky nejatraktivnějším patří Wolfgangsee, Traunsee, Fuschlsee, Attersee, Hallstáttersee a Mondsee. Vodní plocha jezer je jako stvořená k provozování vodních sportů všeho druhu, dokonce i k surfování a jízdě na vodních lyžích. Na větších jezerech se lze projet vyhlídkovým parníkem. Atrakcí jezera Traunsee je nejstarší parník na světě.

Dovolená v Rakousku je zajímavá i pro nadšení milovníky turistiky a cykloturistiky. Oblast Solné komory je prošpikována tratěmi pro horská kola i nenáročnými stezkami, jako stvořenými pro každého, kdo touží po fyzicky nenáročném výletě jedinečnou krajinou.

Rájem obdivovatelů kulturních památek jsou města Hallstatt, Traunkirchen, Bad Ischl a St. Wolfgang. Za pozornost stojí také ledové jeskyně v masivu Dachstein a solný důl v blízkosti Hallstattu. Dovolená Rakousko je vskutku rozmanitá a zaujme úplně každého.

Nejlepší koupání nabízí jezero Attersee – největší a nejteplejší vnitrozemské jezero v Rakousku. Nejhezčí je však Fuschlsee, které je vzdáleno jen 25 km od vyhlášeného Salzburgu. Ani ten byste během dovolené neměli minout.

Dovolená v Rakousku u jezera je bezesporu nevšední zážitek. Na lokalitu Solné komory se specializuje cestovní kancelář Traveller, jejíž nabídku najdete na www.traveler.cz.

Leave a Comment