Skvělé tipy Vzdělání

3 pádné důvody, proč se naučit cizí jazyk

V minulosti byla znalost cizího jazyka velkou výhodou. Dnes je v důsledku globalizace a otevřených hranic spíše nutností. Pokud jste však doposud učení nevěnovali dostatek pozornosti a umíte jen pár základních frází, možná se teď cítíte, jakoby vám ujížděl vlak. Ale není všem dnům konec – vždy můžete začít docházet na kurzy angličtiny či jiného jazyka. Potřebnou motivaci získáte po přečtení tohoto článku.

1. Pracovní postup zaručen

Brousíte-li si zuby na lepší pozici ve firmě, bez znalosti cizího jazyka ji dosáhnete jen těžko. Například pro firmy obchodující s italskými partnery, je základním předpokladem zaměstnanec, který hovoří plynně italsky. Zaplaťte si kurzy italštiny a budete se nabídkami slušně placených míst přehrabovat vidlemi.

2. Mnohem lepší dovolená

Když už si dopřejete zaslouženou dovolenou, měli byste si ji užít plnými doušky. Což ovšem není dost dobře možné, když nedokážete s ostatními komunikovat. Řeč rukou a nohou může působit roztomile, ale jistě uznáte, že mluvené slovo je příjemnější. Univerzálním jazykem je angličtina – jakmile se do ní dostanete, bude vás cestování bavit víc než kdykoliv předtím.

3. Nebudete se cítit ztraceně

Jak tomu rozumět? Výuka angličtiny je vhodná i pro lidi, kteří znalost cizího jazyka nepotřebují z pracovních ani cestovatelských důvodů. Ovládat alespoň základy gramatiky a znát běžná slovíčka se zkrátka hodí. S angličtinou se člověk setkává každý den v podobě nápisů na ulici, hudby a v mnoha dalších podobách. Jinými slovy je příjemné být v obraze.

Pokud vás zajímá efektivní a cílená výuka angličtiny či jiného jazyka, zapište se do kurzu v Lingua Sandy. Zkušení lektoři preferují individuální přístup a jejich pedagogické vzdělání jim umožňuje používat propracovanou metodiku. Podrobné informace najdete na www.lingua-sandy.cz.

Leave a Comment