Finance Skvělé tipy

Proč investovat do zlatých slitků a mincí?

Téměř každý, kdo disponuje volnými finančními prostředky, pro které momentálně nemá využití, se zabývá tím, jak o ně nepřijít. Respektive jak uchovat hodnotu, a je-li to možné, tak ji i z dlouhodobého hlediska zvýšit. Jinými slovy – to, co si dnes koupíte za tisíc korun, může být za pár let mnohem dražší. Z naspořených peněz si v důsledku inflace pořídíte mnohem méně věcí, než kolik byste si jich mohli zakoupit nyní. Existuje vak způsob, jak riziko minimalizovat. Což takhle investovat do zlata?

Zlato se využívalo jako určitý ekvivalent peněz již od roku 560 př. n. l. Až do roku 1971 (konec Brettonwoodského měnového systému). Jakožto uchovatele hodnoty ho používali nejen jednotlivci, ale i státy. Ačkoliv nyní funkci platidla nemá, stále je považováno za nositele hodnoty, a to zejména v období ekonomické krize.

Výhody investičního zlata v kostce

K výhodám investičního zlata patří likvidita (snadná směnitelnost), vysoká hustota a velká hodnota. Uchování a přemísťování je snadné, což z něj činí jednu z nejlepších investic. Zlato navíc nerezaví, takže nehrozí, že by se kvůli špatnému skladování znehodnotilo.

Zlato má mezi ostatními kovy výjimečnou pozici a většina lidí na něj z investičního hlediska nedá dopustit. Jeho cena průběžně roste, díky čemuž lze uchovat hodnotu investice. Za zmínku stojí také skutečnost, že je osvobozeno od daně z přidané hodnoty.

Čím více nakoupíte, tím lépe pro vás

Investoři nakupují investiční zlato ve formě slitků a zlatých mincí. Obvyklé hmotnosti jsou 1 g – 1 kg. Platí, že s rostoucím objemem klesá obchodovatelná cena. Pro představu: v prosinci 2013 byl minimální objem 1 g obchodován za cenu cca 1000 Kč, zatímco 1 kg za cenu cca 800 000 Kč.

Co se týče zlatých mincí, jejich tržní cena je vyšší než cena obsaženého kovu, protože má navíc i sběratelskou hodnotu.

Zlato nakupujte u odborníků

Chcete se o investičním zlatu dozvědět více? Poraďte se s předními odborníky za firmy AuPoral. s.r.o. Rozsáhlou nabídku slitků a mincí najdete na www.auportal.cz.

Leave a Comment