Skvělé tipy Vzdělání

Využijte krize k sebevzdělávání formou rekvalifikačních kurzů!

V době koronakrize přichází spousta lidí o práci, mění se pracovní trh i možnosti uplatnění. Není však důvod k zoufalství. Krizi lze brát i jako příležitost k novým začátkům, kterým může být právě změna profese. A dobrým způsobem, jak toho dosáhnout, jsou rekvalifikační kurzy!

Vyberte si správný rekvalifikační kurz!

Existuje řada rekvalifikačních kurzů. Při výběru toho pravého byste však měli brát v potaz, zda je po dané profesi na trhu práce poptávka. Mezi nejžádanější patří například:

  • účetnictví a daňová evidence,
  • personalistika,
  • online marketing,
  • mzdové účetnictví.

Výhodou těchto profesí je kromě dobrého uplatnění také možnost podnikání a práce z domova, která bude mít v budoucnu pravděpodobně rostoucí trend. Při splnění určitých podmínek můžete žádat úřad práce o proplacení kurzu.

Možnosti vzdělávání u Orange Academy

Vzdělávací organizace Orange Academy výše uváděné obory vyučuje, kromě nich poskytuje rekvalifikaci také na profesi:

  • daňového specialisty,
  • asistenta/ky, sekretáře/ky.

Veškeré výše uváděné rekvalifikační kurzy vyučuje již 30 let! Můžete je u absolvovat online formou. Na konci získáte oficiální osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností, které zvýší vaši šanci na úspěch ve výběrovém řízení.

Přihlásit se můžete jako úplní začátečníci se zájmem o obor a uplatnění se v něm na trhu práce, ale i jako pokročilí, kteří si chtějí dané učivo zopakovat nebo prohloubit. Kurzy vyučují zkušení lektoři s dlouholetou praxí.

Orange Academy poskytuje výuku po celé České republice. Před koronavirovou epidemií a po ní se můžete přihlásit a odchodit je ve velkých i menších městech jako je například Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Znojmo a další.

Stručné představení rekvalifikačních kurzů od Orange Academy

Abyste měli bližší představu o rekvalifikačních kurzech od Orange Academy, přečtěte si o nich více.

Kurzy účetnictví

U Orange Academy si můžete vybrat kurz daňové evidence, podvojného účetnictví nebo kombinaci obou dvou. V kurzu daňové evidence se naučíte vést účetnictví živnostníkům a malým firmám. V kurzu podvojného účetnictví se budete učit účtovat o účetních případech, které mají malé i středně velké firmy. Veškerá látka je vysvětlována na praktických příkladech.

Kurz personalistiky

Kurz personalistiky obsahuje učivo, týkající se náboru nových zaměstnanců, jejich motivace, odměňování, BOZP a pracovního prostředí i ukončování pracovních poměrů. Součástí výuky je opět vysvětlení problematiky na řadě praktických příkladech.

Kurz online marketingu

V kurzu online marketingu se naučíte základní pojmy, principy a metody, ale také praktické dovednosti týkající se SEO, PPC reklamy, sociálních sítí, e-mail marketingu nebo Google Analytics.

Mzdové účetnictví

Jak již z názvu kurzu vyplývá, přihlásíte-li se na něj, budete se učit účtovat o mzdách tak, abyste po jeho absolvování byli schopni vést tento typ účetnictví v malých a středních firmách. Součástí výuky je také práce s počítačovým programem Pohoda, který se v praxi často používá. Nemusíte se však bát, kurz je opět koncipován i pro úplné začátečníky.

Věříme, že vás naše kurzy zaujaly. Budeme se na vás na některém z nich těšit!

Zdroj: orangeacademy.cz

Leave a Comment