Skvělé tipy Vzdělání

Chcete se naučit cizí jazyk, ale připadáte si staří? Nikdy není pozdě!

Význam dovednosti plynně hovořit cizí řeči snad v dnešní době ani nemá smysl rozebírat. Umět alespoň jeden cizí jazyk na vyšší než začátečnické úrovni se vyplatí z celé řady důvodů. Většinou jde o lepší uplatnění na pracovním trhu, v řadě druhé pak o mnohem příjemnější cestování. Ale co když jste ve školních lavicích nedávali pozor a znáte pouze několik základních slovíček? Ať už jsou vaše důvody, proč byste se chtěli naučit cizí jazyk, jakékoliv, nezoufejte – začít můžete třeba hned. Aneb vždy máte možnost něco změnit, stačí jen chtít!

Když mozek stárne, je v nevýhodě

Ačkoliv se člověk dostal na nejhlubší místo na světě i na vzdálený měsíc, jedno místo téměř neprozkoumal – lidský mozek. Přesto se odborníci shodují na tom, že řídící orgán vstřebává nejvíce informaci v prvních letech života. Děti tak mají oproti dospělým ve výuce cizího jazyka obrovskou výhodu a mohou se naučit další řeč mnohem rychleji a lépe.

S tím se budete muset s mířit, ale na druhou stranu to neznamená, že díky své píli a svědomitosti nedostanete své jazykové dovednosti na velmi vysokou úroveň. Naopak – někteří lidé se začínají učit další jazyk až po padesátce či dokonce v důchodovém věku.

Vyberte si kvalitní jazykový kurz

Naprosto zásadním aspektem je výběr jazykové školy. Nesnažte se na kurzech zbytečně ušetřit a nedělá-li vám problém dojíždět, vsaďte na jazykovku s dobrým jménem. Reprezentativním příkladem renomované instituce je jazyková škola Praha Britannika.

Praha jazykovka Britannika je otevřena již téměř 10 let a nabízí široké spektrum kurzů, které ročně absolvuje kolem 1300 studentů. Ti si cení profesionálního a přitom lidského přístupu špičkových lektorů a často kurzy navštěvují kontinuálně i několik let, případně si přibírají další.

Nedílnou součástí nabídky jsou také pobytové kurzy v zahraničí a individuální výuka. Bližší informace najdete na www.jazykovekurzypraha.cz

Leave a Comment