Cestování

Zimní dovolená v Plzeňském kraji není jen pro Plzeňáky

Lyžovat do Plzně se samozřejmě nejezdí, ale popojet si až na Šumavu, to se rozhodně vyplatí. Šumava je oblíbenou turistickou destinací v každém ročním období. V zimě je pak jedním z nejoblíbenějších míst pro lyžování.

Ubytování v Plzeňském kraji nevyužijete pouze při návštěvě města piva – Plzně. Vydejte se dál, směrem na Klatovy a pak na Železnou Rudu. A nezapomeňte si s sebou přibalit rovněž lyže. Lyžařská střediska se táhnou po hranici od Klatov až po České Budějovice, což už je jihočeská část Šumavy. Nejoblíbenější zimní pobyty jsou však v západočeské části.

Zalyžujte si letos ve skiareálu Alpalouka

Toto příjemné středisko s kotvou má sice jen dva vleky, ale je zasněžované, takže vás nepřekvapí nedostatek sněhu. Jelikož se letos předpokládá teplejší zima, bude nejspíš dosněžování svahů nezbytné. Jde o místo vyhledávané rodinami s dětmi. Součástí areálu je totiž lyžařská škola. Svěřit dítě do rukou odborníků vede rozhodně k lepším výsledkům, než když se dítě pokoušíme naučit lyžovat svépomocí, a to i když jsme dobrými lyžaři.

A co další skiareály na Šumavě?

Poblíž pak najdete další skiareály, ze kterých si lze vybírat – Pancíř, Hořec, Železná Ruda – Špičák, Belveder, Nad nádražím, Samoty a jiné. Rozhodně si je kde v této oblasti dobře zalyžovat. Zejména dovolená v Železné Rudě je sázkou na jistotu. Místní hotely a penziony jsou na lyžaře připraveny. Některé ubytování je skutečně famózní. Víte třeba, že se můžete ubytovat na staré faře (Fara Šumava)? Stará svým vybavením ale není. Tato nejstarší dochovaná barokní památka v Železné rudě prošla stylovou a citlivou rekonstrukcí. Nyní se v ní lze ubytovat při svých dovolených na Šumavě. Samozřejmě i při zimních pobytech.

Je čas vybrat si pobyt

Vyrazit si na lyže znamená pro většinu Čechů vícedenní výlet s ubytováním. Ta nejlepší si rezervujete právě teď. Ubytování na Šumavě, ať již v penzionu, nebo v hotelu, si zajistíte díky portálu Hotel.cz. Pojďte se začít těšit na zimní dovolenou, na prodloužený zimní víkend na horách, nebo dokonce na svátky strávené na sněhu.

Leave a Comment