Pro ženy

Ženu dělá šťastnou velkorysý partner a dobrý sex

Velkorysí muži dělají ženy šťastnými. Velkorysost však neznamená jen hmotné dary, i když i ty nejsou často vůbec od věci.

Růže bez nějakého důvodu, ranní káva přímo do postele, zamilovaná SMS uprostřed dne – to jsou malé pozornosti, které mohou vztah posílit, ale přesto na ně často zapomínáme. Přitom k tomu, aby se ženy ve vztahu cítily šťastné, nepotřebují krásné diamantové náušnice (ale rozhodně jimi nepohrdnou). Na to, co je činí ve vztahu opravdu šťastnými, se zaměřili vědci ve výzkumu amerického centra „Center for Marriage“.

Páry, které jsou vůči sobě velkorysé, popisují svůj vztah nejčastěji jako „velmi šťastný“ ve srovnání s těmi páry, jež si pravidelnou pozornost nedopřávají. Přitom nemusí jít o nic materiálního – jedinečné diamantové přívěsky jsou samozřejmě nepřekonatelné, ale spíše se může jednat o pozornost či projevy náklonnosti ze strany partnera.

Ženy označují pozornost mužů za výrazný faktor toho, zda se cítí být šťastné. Až 50 procent z těch, které se těšily pozornosti svých partnerů, se dokonce označily za velmi šťastné. S vysvětlením, proč je pro ženy pozornost mužů tak důležitá, přišel Anthony Castro, profesor psychologie z univerzity v Miami. „Takové poselství pro ženy je jasné, říká: Jsi pro mě stále důležitá, záleží mi na tobě.“ Malé pozornosti, které muž projevuje směrem k ženě, ona vnímá takto: „Ukazuje to partnerce, že muž ji dobře zná, že ví, čím jí udělá radost, čím ji velmi potěší. Znamenají pro ni vzájemné porozumění.“

Výzkum dospěl k závěru, že manželé s vysokou sexuální aktivitou jsou obecně šťastnější než ti, jejichž manželský sex už „vychladl“. „Co se děje mezi manžely mimo ložnici a jak se k sobě chovají, ve vysoké míře závisí na tom, jak šťastní jsou právě v ložnici,“ uvedl zmíněný profesor psychologie a pokračoval: „Manželé prožívají velkou sexuální krizi po narození prvního dítěte,“ uvádí Anthony Castro. Z průzkumu vyplynulo, že nejšťastnějšími manžely jsou ti, kteří děti nemají nebo mají minimálně čtyři.

Leave a Comment