Cestování

Příjemný den na vodě? Pronajměte si loď

Pokud hledáte zábavný a relaxační způsob, jak strávit den na vodě, pak je pronájem lodi skvělou volbou. K pronájmu je k dispozici mnoho různých typů lodí a člunů, takže si můžete najít takový, který bude dokonale vyhovovat vašim potřebám. Ať už hledáte malý rybářský člun, kajak, kanoi, raft nebo velkou párty bárku, půjčovna lodí je tu pro vás.

Na co nezapomenout?

Než si loď pronajmete, je třeba mít na paměti několik věcí. Za prvé, musíte být starší 18let. Budete si také muset zajistit vlastní záchranné vesty pro všechny na palubě. Některé půjčovny lodí vás ale i záchrannou vestou vybaví. Například v půjčovně lodí Lužnice si kromě lodě a záchranné vesty můžete pronajmout také vodotěsné barely na vaše osobní věci, které berete sebou na loď. A konečně, než vyrazíte na vodu, nezapomeňte zkontrolovat předpověď počasí. To vám pomůže naplánovat cestu a vyhnout se nepříjemným překvapením. Jakmile vše naplánujete, je čas užít si den na vodě. Zapomeňte na starosti všedního dne a užívejte si krásné přírody a ševelící vody.

Co dělat na vodě?

Každý vodák vyráží na dovolenou na vodě a s jiným záměrem. Někdo si chce odpočinout, jiný naopak vyhledává dobrodružství a těší se na zrádné peřeje, které prověří jeho tělesnou zdatnost. Většina vodáků se ale těší i na společné večery v kempech, které bývají opravdu nezapomenutelné. Kytara, praskající oheň a chuť čerstvě opečených špekáčků se ničemu nevyrovná. Samozřejmě můžete najít mnoho zajímavých míst i během dne. Při pronájmu lodi se nezapomeňte zeptat majitele nebo správce na zajímavá místa v okolí.

Na které řeky vyplout?

To záleží na ročním období a vašich preferencích. Ještě než vyplujete, si najděte aktuální sjízdnost řek, abyste nebyli překvapeni, že zrovna ta vaše sjet nejde. Pro začátečníky je skvělou řekou Vltava anebo o něco klidnější LužnicePůjčovna lodí Lužnice vám navíc zajistí všechno potřebné vybavení a také vám domluví odvoz na místo vyplutí a přivezení zpět k vašemu autu. Pokud hledáte náročnější výlet, zkuste Otavu. Je o něco delší, ale proud je také silnější. Ke sjíždění této řeky budete určitě potřebovat nějaké zkušenosti. Ale Otava se vám svojí krásou a zajímavostí svého okolí za všechny nesnáze bohatě odmění. Tím si můžete být jisti.

Leave a Comment