Skvělé tipy

Krepová páska toho umí více, než se na první pohled zdá

Kdo doma nekutí, obvykle neví, k čemu tato zvláštní, příliš nelepicí páska vlastně je. Pojďte se jí podívat na zoubek, a to i když se kutit nechystáte. Ona totiž umí pomoci i těm, kteří raději než štětec či váleček na zeď, použijí ten na malířské plátno nebo akvarelový papír.

Krepová páska je typická svojí žlutou či krémovou barvou, a ano, skutečně příliš nelepí. A to je dobře. Lepí především krátkodobě. Je určena pro dočasné zakrytí některých částí při malování. Dobrá je tehdy, když drží, samovolně se neodlepuje, ale současně se dá pak snadno sundat bez poškození podkladu.

Malování s minimem úklidu

Chystáte se doma malovat? Bez krycích igelitů a krepové pásky se do něj nepouštějte! Čas, který byste museli věnovat úklidu, by byl ještě výrazně delší než ten, který jste věnovali samotné výmalbě. Dbejte o to, abyste vše pečlivě zakryli. Pomozte si vlnitou lepenkou, igelitem a vše přelepte krepovou páskou. Tu použijte i na vypínače a veškeré drobnosti, kterých ušpinění při malování hrozí. Třeba na rámy oken, okraje dveří u zdi, na zárubně i na podlahové lišty. Takto dokonale zakryté plochy pak po sundání pásky budou zcela čisté. Nepodceňte to. Některé věci se po malování v podstatě již nikdy nedají bezezbytků vyčistit. Krepová páska je však 100% ochrání. Zakryjte s ní skutečně vše, včetně lamp, drátů, zásuvek a dalších drobností.

Dokonale rovné předěly

Chcete na zdi vykouzlit dokonale rovnou čáru? Nejdříve si ji přesně naměřte a pak si pomozte maskovací páskou, díky čemuž bude čára naprosto dokonalou. Pomůže vám i při dalších natěračských pracích. Třeba při malování a patinování nábytku. S páskou též dokážete namalovat zdi jinou barvou než strop bez šmouh a přetáhnuté barvy.

Krepová páska je nezbytná i pro amatérské a profesionální umělce

Právě krepovou páskou si nejsnadněji umístíte na malířský stojan papír na skicování. Pomůže vám i když si potřebujete vypnout na plochu papír, který budete následně vlhčit, nebo když malujete na akvarelový papír. Ten by se sice po navlhčení a následném sušením neměl tolik kroutit, ale za pomoci krepové pásky zůstane skutečně rovným, Pásku sundejte až když bude papír suchý.

Maskovací páska poslouží všude tam, kde chceme vytvořit zdánlivý rámeček. Malovali jste již plastelínou? Zrovna pro tuto techniku je velice vhodné si za pomoci krepové pásky vytvořit dokonale ostrý rámeček, kam už s plastelínou nepůjdete. Pásku sundejte až po finálním dokončení obrázku. Krepová lepicí páska poslouží i jako maskování při akvarelu, malbě jinými barvami, ale třeba i při tvorbě batiky.

TIP: Krepové pásky za dobré ceny nabízí Jarico, velkoobchod a maloobchod se zaměřením na obaly a obalový materiál pro široké spektrum zákazníků

Leave a Comment