Cestování

Vydejte se na lyžování v Rakousku a zažijte neopakovatelné zážitky

Ještě pořád je čas na pořádnou zimní dovolenou. Vybírat můžete mezi odletem do teplých krajin a správným lyžováním v Alpách. Právě lyžování je určitě ta lepší volba, protože když se to tak vezme, odpočívat u moře můžeme kdykoliv. Pro všechny milovníky lyžování, kterým jsou české hory již příliš malé, je tu Rakousko se svou obrovskou nabídkou dlouhých a krásných sjezdovek.

Upravené sjezdovky a nádherná příroda

V rakouských lyžařských střediscích určitě nebudete zklamáni. Najdete zde upravené a hlavně dlouhé sjezdovky protínající nádhernou přírodu. Najdou se zde svahy různých obtížností a na své si přijdou nejen dospělí, ale i děti. Stačí jenom vybrat správnou lokalitu a chytře naplánovat dovolenou tak, ať zažijete co nejvíc z rakouských kopců. Lyžování Rakousko má zkrátka co nabídnout a ani ceny nejsou výrazně vyšší v porovnání s našimi horami.

Příjemné ubytování

K lyžování v Rakousku budete potřebovat i příjemné ubytování. Toho najdete ve všech horských vesničkách mnoho. V hlavní sezóně se ale můžete setkat s vyprodanými kapacitami. Proto bude lepší, když si pobyt rezervujete co možná nejdříve. V lepších hotelech si přijdou na své i milovníci wellness a odpočinku po náročném lyžování. Večerní městečka uprostřed hor vytváří nezapomenutelnou atmosféru, kde načerpáte spoustu nové energie do dalších dní.

Lyžování v Rakousku má své neopakovatelné kouzlo

Kdo poznal to pravé lyžování po dlouhých a upravených tratích, kdy celý komplex sjezdovek nabízí všechno možné, nebude už chtít jinam. Než vyzkoušíte všechny svahy rakouských Alp, zabere vám to několik sezón. Lyžování v Rakousku se skipasem ale rozhodně nemusí být příliš drahé a nákladné, jak si někteří myslí. Stačí všechno rezervovat buď s větším předstihem, či naopak využít nabídky last minute. Skipasy se dají pořídit za zvýhodněné ceny v případě nákupů na více dní a využití speciálních nabídek. Největší problém může spočívat v dopravě, kdy je zřejmě nejvíce pohodlná volba vlastního vozidla.

Leave a Comment