Cestování

Vybrat si správnou cestovní pojistku je snadné

Máte v plánu sjednat si cestovní pojištění do zahraničí? Pokud cestujete často, jistě víte, že to pro vás není žádným problémem a tak vše zvládnete sjednat tak, jak potřebujete. Pokud ale sjednáváte pojištění letní, nebo cestovní pojištění na hory poprvé, je dobré vědět, jak na to. Proto vám přinášíme několik zajímavých tipů, které jsou spojeny právě s tím, jak správnou cestovní pojistku vybrat.

Správné pojištění najdete na internetu

První rada se samozřejmě týká toho, kde konkrétní pojistku najdete. Dnes není problém využít internet a tak sjednat cestovní pojištění online. Umožní vám to třeba web Porovnej24.cz. Ten není oblíbený jenom u těch lidí, kteří hledají pojistku spojenou s rychlostí a jednoduchostí. Je určený i pro ty, kteří chtějí mít nejlevnější cestovní pojištění na trhu. Tím se dostáváme k druhému tipu, který souvisí s tím, že cena je určitě důležitá. Dnes proto není problém získat ochranu třeba i za jednotky korun.

Nezapomínejte určit cílovou destinaci a termín

Ano, i parametry vaší cesty hrají roli. V první řadě je to termín, po který se budete v zahraničí nacházet. Dále nezapomínejte ani na lokalitu. Třeba i tou, kde se budete zastavovat. Při cestě na dovolenou to může být Slovinsko. Dnes primárně rozhoduje, zda jde o cestovní pojištění do EU, popřípadě o cestovní pojištění mimo EU. V obou případech je třeba myslet na to, že pojistky jsou dobře dostupné. Kromě lokality nezapomínejte vybrat také konkrétní cílovou zemi.

Jak je to s rozsahem?

Každý z nás hledí na to, aby sjednat nejlevnější cestovní pojištění online. Cena ale nemusí být jediným kritériem, jelikož roli může hrát i rozsah. Kromě základního pojištění léčebných výloh by mělo srovnání cestovního pojištění nabídnout třeba o pojistku zavazadel, stejně jako asistenční služby, nebo pojištění odpovědnosti. I to se při cestě do cizí země může velmi hodit. Stačí jenom daný rozsah zvolit a následně jsou kompenzovány i další výdaje, které souvisí s možnými problémy.

Leave a Comment