Cestování

Unikátní místa v Praze, na která vás turistický průvodce neupozorní

Praha, to není Pražský hrad, Karlův most a další notoricky známé památky. Hlavní město je neuvěřitelně barvité a má co nabídnout i turistům, kteří rádi objevují nejrůznější raritky. Pokud vás již omrzela místa, k jejichž návštěvě vybízí každý turistický průvodce, máme pro vás perfektní tip. Poznejte českou metropoli tak trochu z jiných úhlů. Jestlipak jste věděli, že se v Praze nachází keltský menhir, opuštěné koleje uprostřed ulice a další unikáty?

V prvé řadě si najděte ubytování v centru Prahy. Poslouží vám jako strategický výchozí bod po toulkách hlavním městem. Míst, která stojí za návštěvu, je nespočet a rozhodně je nestihnete shlédnout za jediný den.

Buďme však trochu konkrétnější. K zajímavým atrakcím patří nejužší pražská ulička. Najdete ji u Čertovky a místy je úzká jen půl metru. Není divu, že provoz řídí semafor pro chodce. Pokud se vám podaří projít až nakonec, naskytne se vám pohled na Karlův most z levého břehu Vltavy. Stojí to za to, věřte nám!

Za pozornost stojí také různé pozůstatky staveb z dob dávno minulých. Tentokrát však nemáme na mysli typické historické pamětihodnosti. Například v samotném centru města stojí vysoký tovární komín, který byl v 19. století součástí tiskárny. Při procházkou Břevnovem zase narazíte na větrný mlýn vestavěný přímo do komplexu obytných budov.

Naprosto jedinečnou sociální studii najdete na Hradčanském náměstí. Zaostřete svůj zrak na sochu svatého Vojtěcha. Ten třímá veslo, které mu dali do ruky mladí studenti architektury někdy v 60. letech. Chtěli upozornit na to, že jsou Češi naprosto nevšímaví. Podařilo se a pádlo je součástí pískovcové socha přes čtyřicet let…

svaty-vojtech

Na závěr jsme si nechali tip na komfortní ubytování. Vaše zážitky z toulek po hlavním městě umocní atmosféra Hotelu Belvedere. Ubytovací zařízení patří mezi nejlepší hotely v Praze a nabízí luxusní zázemí za přijatelnou cenu. Lepší hotel na Praze 7 pravděpodobně nenajdete…

hotelbelvedereprague

Ucelený přehled zajímavostí v Praze najdete zde.

Leave a Comment