Cestování

Bez cestovního pojištění vás může pobyt v zahraničí zruinovat

Chystáte se na dovolenou nebo pracovní cestu do zahraničí? Pak rozhodně nepodceňujte význam cestovního pojištění. Statistiky uvádí, že se bez sjednané pojistky vydává za hranice patnáct až dvacet procent Čechů. S ohledem na ceny lékařských zákroků se však úspora několika desítek korun denně rozhodně nevyplatí. Nechcete-li si ze zahraničí přivézt nechtěnou půjčku ve výši desítek až stovek tisíc korun, pojistěte se!

Cestovní pojištění se hodí i při toulkách po Evropě

Spousta lidí si myslí, že vstupem České republiky do EU již cestovní pojištění není tak důležité. Netuší, že Češi sice mají nárok na zdravotní péči na účet zdravotní pojišťovny (viz EHIC), avšak za podmínek pro místní občany. To v praxi znamená platit tzv. spoluúčast a v nestátních zdravotnických zařízeních dokonce úhradu veškerých nákladů. Cestovní pojištění do zahraničí zajišťuje krytí a zároveň zahrnuje asistenční služby, díky kterým nezůstane na problémy sám.

cestovni-pojisteni-do-zahranici

Například v Alpách je většina zdravotnických zařízení soukromého charakteru. Úrazy na sjezdovce jsou na denním pořádku a náklady za léčbu mohou dosáhnout do astronomických čísel. A nejedná se jen o zranění, která si způsobíte sami, ale také ostatním lidem. V tomto ohledu je doslova k nezaplacení pojištění odpovědnosti za škodu.

Sjednejte si cestovní pojištění online, ušetříte čas i peníze

Dobrá zpráva je, že zapomnětlivci mohou vyřídit pojištění na poslední chvíli i přes internet. Online cestovní pojištění je většinou k mání za výhodnějších podmínek a začíná platit v momentě, kdy se připíše úhrada na účet pojišťovny. V případě platby kartou okamžitě.

Pozor, vždy si důkladně přečtěte VPP pro cestovní pojištění. Obsahují veškeré informace o pojistném produktu. Pokud vám přesto nebude cokoliv jasné, zkonzultujte své dotazy přímo s pracovníkem pojišťovny. Podstatné je, aby krytí stoprocentně odpovídalo specifikům vašeho pobytu.

Leave a Comment