Skvělé tipy

Chytří obyvatelé velkoměst přesedlávají na skútry a elektrokola. Víme proč!

V posledních letech se v evropských metropolích objevuje stále více skútrů a elektrokol na úkor osobních automobilů. Trend se zároveň pozvolna přesouvá i do menších měst a všude tam, kde obyvatelé pravidelně bojují s dopravní špičkou. Jednostopá vozidla představují perfektní alternativu k druhému dopravnímu prostředku, protože nabízí jedinečnou kombinaci vlastností, které jsou v hustém městském provozu k nezaplacení. Prozradíme vám pádné důvody, proč byste měli pořízení skútru nebo elektrokola zvážit i vy.

Nízké pořizovací a ještě nižší provozní náklady

Ojetý automobil v nevalném technickém stavu vás vyjde na několik desítek tisíc korun. Nemluvě o ceně náhradních dílů a paliva, které auto při ve městě spotřebuje. Nový skútr pořídíte i do třiceti tisíc korun a elektrokolo dokonce do dvaceti tisíc.

Známý výrobce Kentoya nyní slaví jednadvacet let na trhu a nabízí skútry a elektrokola i na splátky. Nemáte-li k dispozici potřebnou hotovost, jednoduše vezměte si motocykl přes spotřebitelský úvěr. Vyřízení je snadné a na splátku si odložíte peníze, které byste jinak vynaložili za pohonné hmoty. Spotřeba skútrů se pohybuje kolem dvou až tří litrů, což znamená zhruba šedesátiprocentní úsporu nákladů oproti automobilu.

elektrokolo

Prokličkujte městskou dopravou do cíle rychleji

Nebaví vás čekání v kolonách? Skůtry a elektrokola sice nevyvinou takovou maximální rychlost jako automobily, ale ani ji nepotřebují. Mrštná jednostopá vozidla dokáží prokličkovat do cíle velmi rychle. Vzhledem k velikosti těchto dopravních prostředků se navíc se nebudete potýkat s problémy s parkováním.

Speciální řidičský průkaz nepotřebujete

Jak je to s řízením skútru a řidičským průkazem? Vystačíte si s „béčkem“, tedy řidičákem pro osobní automobily. K řízení elektrokola samozřejmě žádný řidičský průkaz potřebovat nebudete.

Leave a Comment